Kaş dökülmesine bitkisel çözümler

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Mart 14, 2018

Kaşlar, insan yüzünü estetik olarak tamamlayan ve kaybedilmesi durumunda hoş olmayan bir görüntüye neden olan kısımlardandır. Genellikle; tiroid yetersizliği, kaş yolma hastalığı, mantar enfeksiyonu ve hansen hastalığı gibi sağlık sorunlarından kaynaklanan ve çok sık karşılaşan bir durum olan kaş dökülmesine ne iyi gelir ve nedenleri nelerdir gibi sorularınıza karşı çözüm önerilerini ve bazı bitkisel tedavileri sizler için derledik.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri

Yukarıda bahsettiğimiz sağlık problemlerine ek olarak kaş dökülmesine neden olan en önemli unsur, bilinçsiz kaş alma olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler bu işlemi kendi başlarına yapabileceği gibi güzellik salonlarında bu konuda bilgisi ve tecrübesi olmayan insanlara da tereddüt etmeden yaptırabilmektedir. Güzel görünmek uğruna bilinçsiz olarak yapılan kaş alma işlemleri, uzun vadede geri dönüşü olmayan kaş kayıplarına neden olmaktadır.

Bunun yanı sıra yetersiz ve dengesiz beslenme de kaş dökülmesinin en önemli nedenleri arasındadır. Yeterli miktarda alınmayan protein, vitamin ve mineraller sadece kaş dökülmesine değil vücudun genelinde kıl dökülmelerine sebebiyet vermektedir. Ayrıca çeşitli çarpmalar, yaralanmalar ve yanıklar da geçici olmayan kaş dökülmelerine neden olabilir.

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Çoğu rahatsızlıkta olduğu gibi kaş dökülmesinin tedavisi de bu sorunun altında yatan nedeni tespit edip ortadan kaldırılarak sağlanabilir. Kaş dökülmesine ne iyi gelir sorularınıza alternatif doğal çözümleri sizler için derledik.

  • Hintyağı, kaş dökülmesi için etkili doğal tedavi yöntemlerindendir. Bu yağ, bünyesinde barındırdığı vitamin, mineraller ve antioksidanlar sayesinde kaş köklerini uyararak kaş çıkmasını ve mevcut kaşların büyümesini sağlamaktadır. Bir pamuk üzerine dökeceğiniz saf hintyağını kaşlarınıza iyice yedirin ve en az yarım saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve bu işlemi bir hafta boyunca günde en az bir kere uygulayın.
  • Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve badem yağı da hintyağına alternatif olarak önerebileceğimiz doğal çözüm önerileri arasındadır. Her biri içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde kıl köklerini besleyerek kaş dökülmesi sorunlarına iyi gelmektedir. Uygulaması oldukça basit olan bu yöntemlerle kaş dökülmesi sorunlarınızda gözle görülür bir iyileşme görebilirsiniz.
  • Soğan suyu ve sarımsak püresi kaş dökülmesinin doğal tedavi yöntemleri arasında en bilinen yollar arasındadır. Soğan bünyesinde barındırdığı yüksek miktardaki kükürt sayesinde dolaşımı hızlandırarak kaş köklerini güçlendirir ve kaşların çıkmasını destekler. Uygulama şekli; 1 adet küçük boy soğanı rendeleyerek püre haline getirin ve ardından süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz soğan suyunu kaşlarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Kurumaya bırakın ve ardından soğuk su ile yıkayın. Birkaç hafta boyunca günde bir kez yapacağınız bu uygulamayla kaş dökülmesi sorunlarınızda etkili bir iyileşme gözlemleyebilirsiniz.
  • Kaş Dökülmesine Sarımsak, oldukça iyi gelmekte olup maske şeklinde kullanılabilir. 1 diş sarımsağı döverek, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı badem yağı ile karıştırın. Bu karışımı nemsiz ve güneş görmeyen ortamda 1 gün kadar bekletin. Sonra kaşlarınıza ince bir tabaka şeklinde sürün. 15 dakika sonra durulayın.

Aloe vera, adını sıklıkla duyduğumuz ve çoğu rahatsızlıkta oldukça etkili tedaviler sunan bitkilerdendir. Kaş dökülmesi sorunlarınızda da kıl köklerini besleyerek daha güçlü hale getiren enzimleri bünyesinde barındıran aloe vera bitkisini dikey olarak kestikten sonra içerisinden elde edeceğiniz jeli kaşlarınıza masaj yaparak yedirin. En az 30 dakika kadar beklettikten sonra su ile yıkayın.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir