Kas ağrısına ne iyi gelir

kas ağrısına ne iyi gelir
kas ağrısına ne iyi gelir

Kas ağrısına ne iyi gelir, kas ağrıları neden olur, kas ağrısına ne iyi gelir bitkisel , kas ağrısı nasıl geçer.


Kas ağrısı neden olur

Kas ağrısının çeşitli sebepleri vardır. Bu sebepler arasında hepimizin tahmin ettiği gibi ilk sırada fiziksel egzersiz yer alır. Aşırı hareket ve aşırı şiddette kullanılan kas ani olarak kasılır ve gevşemede aksamalar gerçekleşir. Bu yüksek tempo kası yıpratır ve ağrıları sebebiyet verir. Aslında kas ağrısı bir uyarandır. Kasta bulunan bazı hormonlar kasın dayanabileceği şiddetten fazlası halinde salgılanarak beyni uyarır. Bu uyarı kasın daha fazla çalışması halinde yırtılabileceği, kötü sonuçlar çıkarabileceği gibi. Bir diğer kas ağrısı sebebi ise çocuk ve ergen bireylerdeki gelişimlerin ortaya çıkarttığı ağrıdır. Bu gelişim sürecinde kas ve kemik dokularının gelişim hızı aynı olmayabiliyor. Bu nedenle kaslarda sürekli olarak ağrılar meydana gelebiliyor. Şimdi aklınızdaki kas ağrısına ne iyi gelir sorunlarının cevaplarına gelelim.

Kas ağrısına ne iyi gelir

Kas ağrısına ne iyi gelir, kas ağrısı nasıl geçer, kas ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözümler nelerdir gibi sorularınızı yanıtlamak üzere  aşağıda bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Dinlenme

Kas ağrısı nedenlerinden bahsederken genel olarak fiziksel egzersiz ile oluşan kas ağrısından bahsetmiştik. Aşırı hareket ile oluşan kas ağrısının en klasik ve temel çözümü dinlenmektir. Kinlenme ile bakım moduna geçen kas dokusu kendini toparlayarak tekrar eski halini alabilir.

Masaj

Masaj çok eski bir tekniktir. Masaj ile birbirine girmiş kas yapılarını açarak rahatlamanın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kas ağrısı bir noktada ve aşırı derecede oluyorsa ve hatta düzgün sistem hareketlerini bile etkiliyorsa bu ağrı yırtılma veya zedelenme sonucu oluşabilir bir doktora görününüz. Doktorunuz kas ağrısının sebebi tespit edip doğru tedaviyi uygulayacaktır. Kas ağrısının bir çok nedeni olabilir biz en popülerlerini ele aldık önemli bir rahatsızlığın sebebi olabilir bir doktora görünmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir

Gastrite Ne iyi Gelir?

Gastrite ne iyi gelir?, Gastrit nasıl geçer?, Gastrite iyi gelen besinler nelerdir? gibi soruların cevabını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close