Kas ağrısına ne iyi gelir?

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Mayıs 7, 2018

Kas ağrısına ne iyi gelir?, Kas ağrısı nasıl geçer? Kas ağrıları neden olur?, Kas ağrıları nasıl giderilir? Bitkisel, doğal tedaviler nelerdir? gibi kafanıza takılan tüm soruların cevabı yazımızım devamında. 

Kas ağrısı neden olur?

Kas ağrısının çeşitli sebepleri vardır. Bu sebepler arasında hepimizin tahmin ettiği gibi ilk sırada fiziksel egzersiz yer alır. Aşırı hareket ve aşırı şiddette kullanılan kaslar ani olarak kasılır ve gevşemede aksamalar ortaya çıkar. Bu yüksek tempo kası yıpratır ve ağrılara sebebiyet verir.

Aslında kas ağrısı bir uyarandır. Kasta bulunan bazı hormonlar kasa dayanabileceği şiddetten fazla. yüklenilmesi halinde salgılanarak beyni uyarır. Bu uyarı kasın daha fazla çalışması halinde yırtılabileceği, kötü sonuçlar ortaya çıkarabileceği anlamında yapılır.

Bir diğer kas ağrısı sebebi ise çocuk ve ergen bireylerdeki büyüme ve gelişmenin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu gelişim sürecinde kas ve kemik dokularının gelişim hızı aynı olmayabilir. Bu uyumsuzluk sebebiyle de kaslarda sürekli olarak ağrılar meydaba gelebilir.

Bunların dışında kas ağrısı nedenleri:

  1. Soğuk algınlığı
  2. Stres ve gerginlik
  3. Tiroid hormonu eksikliği
  4. Postür bozukluğu
  5. Yüksek ateş
  6. Fibromiyalji
  7. Miyofasial sendrom
  8. Bazı ilaçların yan etkileri

Kas ağrısına ne iyi gelir?

Şimdi de kas ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabını verelim.

Kas ağrısına ne iyi gelir, kas ağrısı nasıl geçer? Bitkisel çözümler nelerdir? gibi sorularınızı yanıtlamak üzere aşağıda konuyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kas ağrısına ne iyi gelir? Bol sıvı alımı

Kas ağrısı çekiyorsanız öncelikle sıvı alımını artırmalı, bol bol su içmelisiniz. Çünkü vücuttaki sıvı kaybı kaslarda kramp ve spazmlara sebep olur.

Kas ağrısına ne iyi gelir? Dinlenme

Kas ağrısı nedenlerinden bahsederken genel olarak aşırı fiziksel egzersiz ile oluşan kas ağrısından bahsetmiştik. Aşırı hareket ile oluşan kas ağrısının en klasik ve temel çözümü dinlenmektir. Dinlenme ile bakım moduna geçen kas dokusu kendini toparlayarak tekrar eski halini alabilir. Böylece de kas ağrıaından tamamen kırtulabilirsiniz.

Kas ağrısına ne iyi gelir? Masaj

Masaj çok eski bir tekniktir. Masaj ile birbirine girmiş kas yapılarını açarak rahatlamanın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kas ağrısı için Soğuk kompres

Kas ağrısının erken döneminde soğuk kompres faydalıdır. Travmaya ya da zorlamaya bağlı kas ağrılarında etkili sonuçlar verir. Soğuk tadbiki damarları daraltarak kan akışında yavaşlama sağlar. Böylece zorlanan kasta kan toplanması, iltihap ve şişme givi olumsuz durumlar önlenmiş olur. Bu da ağrının hafiflemesini sağlar.

Kas ağrısı için Sıcak su torbası

Kas ağrısı başladıktan 24 saat sonra sıcak su torbası kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha erken dönemde kullanırsanız inflamasyonu artırarak ağrınızda artışa neden olabilir. Sıcak uygulama kan damarlarında genişleme yaparak kan akımını kolaylaştırır. Böylece laslara daha çok kan gider ve kaslarda rahatlama olur.

Kas ağrısına ne iyi gelir? Elma sirkesi

Elma sirkesi iltihap giderici ve ağrıyı azaltıcı etkiler sahiptir. Banyo yaparken yıkanma suyunuza elma sirkesi ilave ederek bu etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Ne zaman Doktora Görünmek Gerekir?

Kas ağrısı bir noktadaysa, çok şiddetliyse ve basit harektlerde bile artıyorsa kasta yırtılma ya da zedelenme ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda mutlaka bir. doktora görünmekte fayda vardır. Doktorunuz kas ağrısının sebebini tespit edip doğru tedaviyi uygulayacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir