Karaciğer Temizleme Kürü Faydaları

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Karaciğer Temizleme Kürü Faydaları

Karaciğer Temizleme Kürü  Faydaları, Karaciğerimizi temizlemek için şifalı bitkilerden, meyvelerden, sebzelerden faydalanabiliriz. Karaciğerinizi detokslamanın zamanı gelmedi mi ? Aşırı kilolu pek çok kişide hele alkol tüketimi de varsa beraberinde karaciğerde yağlanması eşlik eder. Bu kişilerde sağlıklı bir zayıflamaya önemli destek de karaciğeri arındırmak, gücünü arttırmak ve onu dinlendirmektir.

 

Zayıflayan pek çok hastada kan tahlillerinin yanı sıra karın ultrasonu da istendiğinde karaciğerlerinde yağlanma, bazen bu duruma eşlik eden büyüme olduğunu görünce karaciğere destek bazı uygulamaları da eklemek gerekiyor.

Karaciğer Temizleme Kürü  Faydaları
Karaciğer Temizleme Kürü Faydaları görsel

Sonuç olarak; Daha enerjik bir beden, daha güzel bir cilt, göz altı morluklarının azalması ve düşen kolesterol düzeyi. karaciğeri temizleyen uygulamalar yapıldığında ilk birkaç gün kötü kokulu dışkılama ve idrar olabilir. Bu aslında iyi bir işarettir, tedirgin olmayınız.

 

Hem karaciğerinizi hem de sizi zayıflatacak olan detoks tarifini yehhu.net, olarak paylaşıyoruz. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, Taylan Kümeli, Ahmet Marani, Osman Müftüoğlu gibi bilim insanlarının “karaciğer temizleme kürü” olarak önerdikleri bu bitkisel çözümü mutlaka denemelisiniz.

 

Karaciğer temizleme detoksu için gerekli olan malzeme listesi;

 

5 litre klorsuz su,

5 tane orta boy enginarın çanak yaprakları,

3-4 tane enginar sap yaprağı,

Yarım kilo taze hindiba (Bulamazsanız, 3 küçük avuç dolusu kuru hindiba),

1 adet iri, iri rendelenmiş kök zerdeçal,

Yarım tatlı kaşığı kuru lavanta ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

 

Karaciğer temizleme kürünün yapılışı, hazırlanışı : Tüm karışım 3-4 dakika kaynatılır, 7-8 dakika demlenir. Ilınınca temiz bir cam kaba koyulur. Buzdolabında saklanır. Soğuk olmadan oda sıcaklığında sabah ve akşam günde iki kez aç karnına hemen yemeklerden önce içilir. Tadı çok acımsı gelirse içine biraz bal ve çok az limon katabilirsiniz. Bu kürü haftada bir veya 10 günde bir taze hazırlayarak 40 güne tamamlayabilirsiniz. Alkol kullananlar bu dönemde alkol tüketimini en az seviyelere çekmeliler, hatta hiç kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir