Kansızlığa doğal çözüm

Kansızlık için Doğal Çözümler ve Öneriler

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kansızlık için Doğal Çözümler ve Öneriler, Tüm Dünya’da en çok karşılaşılan sağlık problemlerinden birisi de tıp dilinde anemi olarak adlandırılan kansızlık. Birçok farklı türü olan kansızlığın nedenleri de farklıdır. Genetik faktörler, vitamin ve mineral eksiklikleri, beslenme bozuklukları, zararlı alışkanlıklar ve bazı hastalıklar kansızlığın nedenleri arasında sayılabilir.

Kansızlık teşhisi için ilk olarak bir uzmana başvurulmalı ve kansızlığın türü ile nedeni belirlenmelidir. Sonrasında tedaviye geçilmelidir. Tabi ki tedavi de uzmanın önerisi öncelikli olarak dikkate almamız gerekendir. Tedavi için sadece doğal bazı öneriler verebileceği gibi bazen kansızlık problemlerinde medikal tedavi de gerekebilmektedir.

İşin o boyutunu doktoralarımıza bırakıyoruz. Bizler sizlere kansızlık probleminde faydası olacak; kansızlığın azalmazını sağlayacak bazı doğal ürün önerileri sunacağız.

Kansızlığa ne iyi gelir?

Kansızlığa iyi gelen birçok doğal besin madde bulunmaktadır. Fakat bunlar arasında bazıları özellikle öne çıkmaktadır. Bunlar nedir diye soracak olursanız? Kırmızı pancar, muz, turp, susam, ıspanak, kuru siyah üzüm, hurma ve narı öncelikli olarak sayabiliriz.

Bu gıda maddeleri kansızlık problemi için birebirdir. Bunlar yanında bazı noktalara dikkat ederek bu problemin üstesinden gelmek mümkündür. İsterseniz kansızlık probleminde dikkat etmeniz gereken hususları da yazalım.

  • Özellikle B12 ve C vitamini içeren gıdalar tüketilmelidir.
  • Yüksek demir içeren gıdalar kansızlık için önemlidir ve bolca tüketilmesi gerekir.
  • Bolca sebze ve meyve tüketilmelidir.
  • Tahıl ürünleri ve özellikle de mercimek menülerinizde yer almalıdır.
  • Çay, kahve ve kakao ürünlerinde olabildiğince uzak durulmalıdır.
  • Sigara ve alkol tüketilmemelidir.
  • Düzenli egzersiz yapmanın kansızlık için faydası vardır.
  • Günde 10-15 dakika güneşlenmek faydalıdır. (Öğle güneşi haricinde)

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir