Kansızlığa Ne İyi Gelir
Kansızlığa Ne İyi Gelir

Kansızlığa Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kansızlığa Ne İyi Gelir
Kansızlığa Ne iyi Gelir

Kansızlığa Ne iyi Gelir ? Kansızlık Nasıl Geçer ? Anemi Nedir ? Kansızlık Neden Olur , hakkında bilgilere yer verilmiştir.

 

Tıp dilinde anemi ismiyle bilinen kansızlık, kandaki kırmızı hücrelerin azalmasıdır. Kadınlarda gebelik dönemlerinde ve çocukluk çağında olan bireylerde sıkça görülebilir. Dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkan demir eksikliği aneminin en büyük nedenidir. Kansızlığı tedavi etmenin en iyi çaresi, B12 vitamini ve folik asit kullanımıdır. Kansızlık tedavisinde bir takım besinlerin kullanımı da yardımcı etki göstermektedir.

 

Kansızlığa Ne iyi Gelir : Besinler

 

Karaciğer ve Kansızlık

Karaciğer eti, süt, peynir, yumurta ve balık b12 vitamini açısından zengindir. Bu besinler içerisinde en faydalısı karaciğerdir. Halk arasındaki tabir olan kan yapar ifadesinin tam karşılığıdır.

 

Kansızlığa İyi Gelen Sebzeler

İçerdikleri B12 ve folik asit nedeniyle bir takım sebzeler kansızlığa iyi gelmektedir. Bunlar arasında ıspanak, brokoli, kuşkonmaz gibi sebzeler bulunur. Kuşkonmaz ihtiva ettiği demir sebebiyle oldukça etkilidir.

Bunların yanında keçiboynuzu kansızlığa iyi gelmektedir. Keçiboynuzu içerisinde bol oranda demir bulunur. Günde 2-3 kaşık yenmesi uygundur. Erkekler için cinsel gücü arttırıcı etkisi bulunur. Kadınlarda görülen kansızlığı tedavi etmede keçiboynuzu çok efektiftir.

Üzüm ve dut da kansızlığa iyi gelir. İkisi de hem demir hem de B12 içerir. Kansızlık çekenlerin bolca yemeleri gereken gıdalardandır.

 

Isırgan otu ile kansızlık tedavisi de mümkündür. Isırganotu kan yaptırıcı etkiye sahiptir. Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ısırganotu, su bardağı dolusu kaynar su içerisinde haşlanır, süzüldükten sonra soğumaya bırakılır. Oluşturduğunuz bu çayı günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

3 Yorumlar

  1. Deneyeceğim sağolun faydali bilgi için

  2. Rıdvan Kurtuluş

    kansızlıga ne iyi gelir sorusunun cevabını tam anlamıyla aldım teşekkürler

  3. kansızlıga ne iyi gelir biliyomusunuz bence kuru üzüm ve dut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir