Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Çözümler, Kansızlık Bitkisel Tedavi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Çözümler, Kansızlık Bitkisel Tedavi

Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Çözümler, Kansızlık Bitkisel Tedavi, Kansızlık birçok bayanın en büyük problemlerinden birisi, özellikle adet dönemlerinde bu durumun fazlasıyla ortaya çıktığı görülmektedir. Kansızlık çok önemli bir rahatsızlık olup eğer tedavi edilmezse çok büyük sorunlarında ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bir hastanın kansızlık problemini yaşadığı teşhisini koyması için şu semptomları kendisinde kontrol etmesi yeterli olacaktır. Ten renginiz soluksa, sürekli bir yorgunluk hali hissediyorsanız, teninizde kuruluk ve dökülmeler varsa, saçlarınız dökülüyorsa çok büyük bir olasılıkla kansızlık sorunu çekiyorsunuz. Size ilk önerimiz bu kansızlık sorunuyla ilgili bir şüpheniz varsa çok acilen bir hekime görünmenizdir.

Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Çözümler, Kansızlık Bitkisel Tedavi
Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Çözümler, Kansızlık Bitkisel Tedavi görsel

Kansızlığa neler sebep olabilir?

  • Genetik faktörler kansızlık probleminin yada bu rahatsızlığa benzer akdeniz anemisinin ortaya çıkmasına neden olabilir.
  • Demir eksikliği yaşıyorsanız bu sorunda kansızlığa neden olabilir. Demir eksikliğine ise çok fazla çay tüketimi neden olabilir. Bu nedenledir ki yemekten önce ve sonrasında tüketeceğiniz çayın içerisine birkaç damla limon yada birkaç adet karanfil atarak tüketmeniz bu sorunun önüne geçmeye yardımcı olacaktır.
  • Beslenme alışkanlıklarınız kansızlığa neden olabilir, özellikle bayanların et ve türevi besinleri tüketmemeleri kansızlığa neden olabilmektedir.
  • Yukarıda sayılan durumların haricinde midenize, bağırsaklarınıza bağlı olarak da kansızlık problemi yaşayabilirsiniz

Kansızlığa bitkisel çözüm nedir? Kansızlığa bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

  • Kırmızı pancarın bol miktarda ve pancar suyunun gün içerisinde tüketilmesi
  • Yer elmasının haşlanarak tüketilmesi,
  • Havuç ve turpu kabuklarını soymadan rendeleyerek salata haline getiriniz içerisine birazda lahana ve ıspanak doğrayınız. Daha sonra zeytinyağı ve limon ile tüketilmesi,
  • Harnup pekmezinin tüketilmesi

gibi bitkisel ürünlerin kansızlık sorununun çözümünde katkı sağladığı bilinmektedir. Ama her ne şekilde olursa olsun bitkisel bir yöntem tercih etmeden evvel hekiminize görünmeli ve tıbbi tedaviyi başlatmanız kesinlikle önerilmektedir.

 

Ayrıca kontrol et:

Skolyoz Derecesi Hesaplama

İÇİNDEKİLER Skolyoz Derecesi HesaplamaSkolyoz Derecesi Hesaplama İçin Farklı Bir Yöntem Skolyoz Derecesi Hesaplama yazımız içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir