kansere ne iyi gelir bitkisel
kansere ne iyi gelir bitkisel

Kansere Ne İyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Mart 4, 2018

kansere ne iyi gelir bitkisel
kansere ne iyi gelir bitkisel


Kansere ne iyi gelir
? Kansere iyi gelen  bitkiler nelerdir? Kanserin doğal tedavisi nasıl yapılır?  gibi soruların cevabını sizin için araştırdık. Aşağıda bunları ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

Kanser her geçen gün milyonlarca kişinin canını almakta. Kanserle savaşmak artık en büyükten en küçüğümüze kadar şart olmuş durumda. Kanser yaş cinsiyet ırk dil din tanımamaktadır.

Kimyasallar ve radyasyon hayatımıza girdikçe kanser olma oranımız da artmaktadır. Kanserin temel sebeplerinden biri gdo ve zirai ilaç kalıntılı meyvelerdir. Bu nedenle elimizden geldiğince organik meyve tüketmeliyiz.

Meyve sebze tüketirken çok iyi yıkamalıyız. Hatta olayı bir adım ileri götürerek sirkeli suda bekletmek ilaç kalıntılarını tamamen temizlemede yardımcı olabilir. Radyasyon kanseri tetiklen en önemli fakterlerden biridir. Televizyon bilgisayar ve telefonla geçirdiğiniz zaman dilimi ne kadar fazlaysa o kadar fazla kanser riskinizde arma olmaktadır.

Kansere iyi gelen bitkiler

Zerdeçal

Pek çok derde ilaç olan zerdeçal kansere iyi gelen bitkiler arasında bulunur. Zerdeçal kanser için önleyici bir etkiye sahiptir. Kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen zerdeçal kanser ilaçlarında bulunan etken maddeleri barındırır. Zerdeçal beyin tümörü, prostat, meme kanseri pankreas kanseri gibi ve birçok kanser formlarında kanser hücrelerinin büyümesini engelleyerek kanserin ilerlemesini durdurabiliyor.

Kanser hücresi büyüyemezse çoğalamaz. Kanser hastası diyebilmek için o bölgede kanserli hücre sayısı normal hücre sayısından fazla olmalıdır. Kanserli hücrelerin büyümesini önleyen zerdeçal sizi kanserden ya da kansere yakalanmaktan kurtarabilir. Zerdeçal tüketimini artırabilirsiniz. Sıcak çayınıza bir yada iki çay kaşığı zerdeçal ekleyerek kanser riskini azaltabilirsiniz. Zerdeçal sadece kansere değil bir çok farklı rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Reyhan

Asya ve İtalyan mutfaklarında sıklıkla kullanılan reyhan muazzam bir kanser önleyicidir. Reyhan antioksidan, antiviral ve antibakteriyel özellikler barındırır. Kanser hücrelerinin büyümesini önler ve kanser oluşumunu durdurur.

Biberiye

Biberiye antikanser özelliklere sahip diyebiliriz. Kanser hücrelerinin büyümesini durdurmasıyla birlikte kemoterapinin yan etkilerini emerek azaltır. Bir kanser hastasının canını yakan kemoterapi yan etkilerine karşı kullanabileceği bir bitkidir. Biberiye tüketerek kansere karşı savaş açabilir kanserden korunabilirsiniz.

Kekik ve Maydanoz

Kekik ve maydanoz da antikanser özelliklere sahiptir. Kekik ve maydanoz birçok sağlık sıkıntısına karşı etkili bir şekilde kullanılabilir. Kanser hücreleri ile savaşma özelliği bulunan bu iki bitki aynı zamanda anti bakteriel özellikler de barındırır.

Çörek Otu

Çörek otu bağışıklığı güçlendirir. Vücudun bakteri, virüs gibi mikroorganizmalara karşı direncini artırır. Balla karıştırılarak düzenli olarak tüketildiğinde kanser riskini minimum seviyeye indirmiş olursunuz. Meme, karaciğer, kolon kanseri ve daha pek çok farklı kanser türünde çörek otu tüketiminin kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı bildirilmektedir.

Kansere en iyi çözüm kansere hiç yakalanmamaktır. Kansere yakalanmamak için yukarıda sayılan baharat ve otların tüketimini artırmalısınız. Radyasyon ve kimyasallardan uzak durmalısınız. Düzenli olarak kontrol olmak kanseri erken dönemde farketmek için önemlidir. Bu da onu ilerlemeden yenmenin en kolay yoludur.

Önceki yazımız olan Halsizliğe ne iyi gelir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir