Kan Şekerinin Düşmesi Nedenleri

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kan Şekerinin Düşmesi Nedenleri

Kan Şekerinin Düşmesi Nedenleri, Kilo fazlalığı olan insanların en büyük isteklerinden biriside hızlıca zayıflamaktır. Bu istek yüzünden birçok insan kısa vadede büyük kilo kaybı vaadlerinde bulunan şok diyetlere yönelmektedir.Fakat hızlı zayıflama arzusuyla başlanan bu şok diyetler birçok sağlık sorununuda beraberinde getirmektedir.
Peki hızlı kilo vermenin zararları nelerdir? Bu makalemizde bu sorunun cevabını araştırdık ve bulduğumuz sonuçlar hızlı kilo vermenin zararlarının ne kadar kötü olabileceğini bizlere gösteriyor işte karşınızda hızlı kilo vermenin zararları…

kan şekeri düşmesi

Kan şekerinin düşmesi

Hızlı kilo verme amacıyla uygulanan şok diyetler karbonhidrat ve protein açısından oldukça düşük değerlere sahiptir. Genel olarak günlük harcanan kalorinin çok çok altında kalori alınarak kilo vermeyi amaclayan bu diyetler almanız gereken vitaminleri sizlerden keserek bir çok sağlık bozukluğuna neden olmaktadır.
Bu vitamin eksikliğinin bir sonucu olarak vücuttaki kan seviyeniz düşecektir. Düşük kan seviyesi vücutta halsizliğe , yorgunluğa ve açlık hissine sebep olmaktadır. Açlık hissinin uyanmasındaki neden beynin midenin boş olduğunu midedeki yiyecek kütlesinden değil kandaki şeker oranına bakarak algılamasından kaynaklanmaktadır.
Daha da kötü olanı düşük kan şekeri eforsarfedildiğinde gerekli enerji sağlanmadığından ani bayılmalara neden olabilir.

Kas kaybı

Şok diyet sürecine başladığınızda vücuda gerekli karbonhidratı ve besinleri sağlamadığınızda vücut enerji almak için bünyesindeki proteinleri yani kasları parçalamaktadır. Bu kas parçalamaları çoğu zaman büyük öneme sahip olan organlarda gerçekleşerek vücut hareket kabiliyetine ve iskeletteki düzen bozukluğuna neden olmaktadır.

Diyabet sorunu

Düşük kalori ile beslenmek vücutta diyabet hastalığının görülmesinede sebep olmaktadır. Vücudunuzu enerjisiz bıraktığınızda direncinizde düşme gerçekleşir ve halsizlik , baş dönmesi gibi ani sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu durum insan sağlığı açısından oldukça risklidir.

Kilolar fazlasıyla geri döner

Şok diyetler sonucunda hedef kilonuza ulantığınızda diyeti kesmenizle kaybettiğiniz kilolar aynı hızda yeniden vücudunuza geri yüklenir.Bununnedeni diyet süresince metabolizmayı hızlandırarak hızlı bir şekilde kalori yakmayı vücuda öğretmek yerine tembellik yapıp sadece daha az kalori alarak zayıflamaya neden olmaktır. Bu sayede diyet süresince metabolizma , kalp atış hızları dibe vurur ve ilk yeme fırsatta gelen besinleri parçalamış olduğunuz kasların yerini doldurma amacıyla saklayarak kilo almanıza sebep olmaktadır.

 

Ayrıca kontrol et:

B12 Vitamini Nedir Hangi Besinlerde B12 Vitamini Bulunur

İÇİNDEKİLER B12 Vitamini Nedir Hangi Besinlerde B12 Vitamini BulunurB12 vitamini eksikliğinde;B12 VİTAMİNİ BULUNAN BAŞLICA BESİNLER …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir