Kalp Sağlığı için Bir Saatlik Uyku

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

kalp sağlığı
kalp sağlığı

Kalp şüphesiz beyinden sonraki en önemli organımızdır. Kalp sağlığı ömrümüzün uzunluğudur. Kalp sağlığını artırmak için spor yapabilirsiniz. Kalp sağlığı derken kalbi tek başına ele almamak gerek. Kalp ve damar sağlığı olarak adlandırmalıyız. Çünkü kalp damarları tıkalı bir halde sizi tek başına kurtarmayabilir. Bu sistem tümü tümüne bir birine geçmiş bir birine muhtaç halde çalışır. Ancak bütün sistemi besleyen devamlılığı sağlayan en büyük organ kalp olarak kabul edilir. Kalp bütün düz kaslı bir organdır ve sürekli çalışır. Kalp siz hayata gözlerinizi açmadan atmaya başlar ve sizde onun duruşu ile gözlerinizi kapatırsınız. Kalp sağlığını korumanın farklı bir yolunu sizlerle okuyalım.

Kalp Sağlığı İçin Uyku

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırmaya göre günde bir sat şekerleme yapmak kalbi korumaktadır. Gün içinde yaklaşık bir saat uyumak kan basıncı seviyesini normale döndürmektedir. Bu da kalp hastalıklarının önüne geçebilmektedir.
Allegheny Üniversitesinde bilim adamları 85 sağlıklı üniversite öğrencisi üzerinde bir deneyde bulundu. İlk önce öğrenciler uykularıyla alakalı bir form doldurdular. Daha sonra öğrencilere karmaşık bir zihin egzersizi yaptırılarak kan basınçları ölçüldü. Bunun sonucunda bilim adamları, her vakanın kalp atış hızının ve tansiyonlarının arttığını tespit etti.

Bilim adamları tarafından katılımcılar iki gruba ayrıldı. İlk grupta yaklaşık 1 saat şekerleme yapan öğrenciler, diğer grupta ise gün içinde hiç uyumayacak öğrenciler bir araya geldi. Araştırma sonucunda gün içindeki yaklaşık 1 saat adar uyuyan öğrencilerin kan basıncı seviyesinin normale döndüğü gözlemlendi.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

2 Yorumlar

  1. Gün içinde 1 saat uyuduğum olabiliyor o da hafta sonu. İlginç bir araştırma olmuş

  2. Günde 1 saat uyku iyi geliyor diyorlar. Ama geçenlerde yapılan bir açıklamada da gündüz uykusunun çok tehlikeli olduğunu söylediler. Kime inanacağımız şaşırdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir