Kalbe Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Aralık 3, 2017

Kalbe Ne iyi Gelir

Ülkemizde ve dünyada kalp hastalıkları en fazla görülen hastalıkların başında yer almaktadır. Özellikle günümüzde bu hastalıkların sayısı hızla artmaktadır. Özellikle günümüzde artan fast food kültürü ve paketlenmiş gıdaların artan tüketim oranı kalp hastalıklarının görülme sayısını artırıyor. Aynı zamanda insanlar günden güne daha az hareket edip teknolojik cihazların başında veya masa başında tüm günlerini geçirmektedirler. Özellikle memurlar bütün gün masa başı çalıştıklarından dolayı kalp hastalıklarına yakalanma oranı daha fazladır.  Kalp için düzgün beslenme ve bu beslenmeye eşlik edecek bir egzersiz programı gerekir.

Balık: Omega 3 yağ asidi bakımından zengin olan balık kalbe çok yararlıdır. Omega 3 yağ asitleri trigliserid düzeylerini azaltarak damar çeperlerindeki tıkanıklığı giderilmesine yardımcı olur.

Yemişler: Yağ bakımından zengin olan yemişler omega 3 yağ asidi bakımından zengindir. Balık tüketemiyorsanız mutlaka yemiş tüketmelisiniz.

Yulaf:  Yüksek tansiyon gibi bir probleminiz var ise yulafı bol miktarda yiyebilirsiniz. Kan şekerini düşürerek tokluk hissini artırır.

Potasyum: Meyve ve sebzelerde bulunan potasyum minerali kan basıncını etkili bir şekilde düşürmektedir.

Kalbe iyi gelenler

Uzak Durulması Gereken Besinler

Kalbi korumak için doğru beslenmek şarttır. Bazı besinleri sürekli almamız gerekirken bazı besinleri ağzımıza bile almamalıyız. Özellikle fast food yemeklerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Kalp sağlığını korumak için sodyum bakımından zengin gıdalardan uzak durmak gerekir. Kötü kolesterolü yükselten yağlı yiyeceklerden de uzak durulması gerekir.

Yağlı Etler:  Et, mümkün olduğu kadar az yağlı yenmelidir. Etteki yağlar kötü kolesterolü azaltır.

Tam Yağlı Süt Ürünleri: Süt, vücudumuz için başlıca besin kaynaklarındandır. Ancak tam yağlı sütler kötü kolesterolün yükselmesine neden olabilir.

Tuz:  Tuz, aşırı tüketildiğinde birçok sorunu beraberinde getirir. Bunlardan biri de aşırı tuz tüketimi sonucu kan basıncının yükselmesidir.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

3 Yorumlar

  1. kalp sağlığı için yararlı bilgilerinize teşekkür ederim.

  2. Kalp sağlığını korumak için faydalı bilgiler. Teşekkürler admin

  3. kalp sağlığı yaşamın en önemli şeylerinden biridir. kalbimizi korumamız gerek. Kalp rahatsızlığı yaşayanlar için faydalı bilgiler sunmuşsunuz. Teşekkürler iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir