Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ?

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ? Genel olarak erkeklerin bir sorunu olarak gözükse de kadınlar için de önemli bir sorun. Saç dökülmesini durdurmak için pahalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat o kadar para vermek istemiyorsanız birkaç basit öneri verebiliriz;

1 Saç Dökülmesini Engellemek İçin Omega 3 Kaynağı Kuruyemiş Tüketin;

Kuruyemişlerin tüketilmesi konusunda bir sürü olumsuz rivayet mevcut fakat bunların gerçekçi olmadığını unutmayın. Bilinçli tüketilen kuruyemiş kilo yapmadığı gibi Omega 3 kaynağıdır. Özellikle günde 2-3 ceviz tüketmeye çalışın. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir

2 Saç Azalmasının Düşmanı Zeytinyağı;

Zeytin Yağı sağlığınız için doğal bir yardımcı. İçinde bulunan E Vitamini Sayesinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve dökülmesini engellemektedir. Bu E Vitamini saç hücrelerinin sağlıklı gelişimine yardım etmekte. Ayrıca cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Zeytinyağlı maskeler de yardımcı olacaktır.

3 E Vitamini Zengini Soya Sayesinde Saç Dökülmesini Engelleyin;

Soya da E Vitamini zengini bir besin. Saç Dökülmesini azaltmak için soya tüketiminizi arttırmak yardımcı olacaktır. Ayrıca Hemoglabin miktarınızı arttıran Demir de soyada bulunmakta. Hemoglabin sayesinde kan dolaşımınız artacak ve saçlarınız sağlık kazanacaktır.

4 Havuç A Vitamini Zenginidir;

A Vitamini zengini havuç sayesinde saçlarınız daha sağlıklı olup parlak gözükecektir. Havucun kan şekerinizi yükselttiğini unutmadan kararında tüketmeye özen gösterin.

5 Tam Tahıllı Besinlerin Saça Faydaları;

B7 Vitamini zengini tam tahıllı besinler saçların dökülmesini engellemekte ve renk pigmentlerini korumakta. Ayrıca yüksek lif kaynağı bu besinlerin tüketilmesi düşük glisemik indeksleri nedeniyle önerilmektedir.

6 Kadınlarda Saç Dökülmesinin Psikolojik;

Son yapılan araştırmalarda kadınların saç dökülmesinin en önemli nedeninin psikolojik olduğu görülmüştür. Sebepsiz saç dökülmeniz arttı ise bir uzmandan yardım almanızı öneririz.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir