Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ?

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ?

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir ? Genel olarak erkeklerin bir sorunu olarak gözükse de kadınlar için de önemli bir sorun. Saç dökülmesini durdurmak için pahalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat o kadar para vermek istemiyorsanız birkaç basit öneri verebiliriz;

1 Saç Dökülmesini Engellemek İçin Omega 3 Kaynağı Kuruyemiş Tüketin;

Kuruyemişlerin tüketilmesi konusunda bir sürü olumsuz rivayet mevcut fakat bunların gerçekçi olmadığını unutmayın. Bilinçli tüketilen kuruyemiş kilo yapmadığı gibi Omega 3 kaynağıdır. Özellikle günde 2-3 ceviz tüketmeye çalışın. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir
Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir

2 Saç Azalmasının Düşmanı Zeytinyağı;

Zeytin Yağı sağlığınız için doğal bir yardımcı. İçinde bulunan E Vitamini Sayesinde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve dökülmesini engellemektedir. Bu E Vitamini saç hücrelerinin sağlıklı gelişimine yardım etmekte. Ayrıca cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Zeytinyağlı maskeler de yardımcı olacaktır.

3 E Vitamini Zengini Soya Sayesinde Saç Dökülmesini Engelleyin;

Soya da E Vitamini zengini bir besin. Saç Dökülmesini azaltmak için soya tüketiminizi arttırmak yardımcı olacaktır. Ayrıca Hemoglabin miktarınızı arttıran Demir de soyada bulunmakta. Hemoglabin sayesinde kan dolaşımınız artacak ve saçlarınız sağlık kazanacaktır.

4 Havuç A Vitamini Zenginidir;

A Vitamini zengini havuç sayesinde saçlarınız daha sağlıklı olup parlak gözükecektir. Havucun kan şekerinizi yükselttiğini unutmadan kararında tüketmeye özen gösterin.

5 Tam Tahıllı Besinlerin Saça Faydaları;

B7 Vitamini zengini tam tahıllı besinler saçların dökülmesini engellemekte ve renk pigmentlerini korumakta. Ayrıca yüksek lif kaynağı bu besinlerin tüketilmesi düşük glisemik indeksleri nedeniyle önerilmektedir.

6 Kadınlarda Saç Dökülmesinin Psikolojik;

Son yapılan araştırmalarda kadınların saç dökülmesinin en önemli nedeninin psikolojik olduğu görülmüştür. Sebepsiz saç dökülmeniz arttı ise bir uzmandan yardım almanızı öneririz.

 

İlginizi Çekebilir

Göz kaşıntısına ne iyi gelir

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Bu yazımızda Göz kaşıntısına ne iyi gelir? Göz kaşıntısı nasıl geçer? Doğal ve bitkisel çözümler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir