Kabakulak Rahatsızlığı Nedir Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kabakulak Rahatsızlığı Nedir Ne iyi Gelir

Kabakulak Rahatsızlığı Nedir Ne iyi Gelir, Kabakulak hastalığı bulaşıcı bir ateşli hastalıktır. Bu hastalık daha çok küçük çocuklarda görülmekte olup oldukça insanı zorlayıcı bir hastalıktır. Hastalığı için bazı besinlerin iyi geldiği bilinmektedir.

Hint yağı:

Evde doğal tedavi yöntemlerinden biri Hint yağı kullanımıdır. Bu bitkinin antibiyotik özelliği bulunmaktadır. Hint yağının ağrılı ve iltihaplı bölgede iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Özellikle zerdeçal ile birlikte kullanımı etkisini arttırmaktadır.

Zencefil:

Rahatsızlığa iyi gelen bitkilerden bir diğeri ise zencefildir. Zencefil kabakulağa yakalanmış olanlar için oldukça iyi gelecektir. Ağrı giderici etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda macun haline getirilip kullanıldığında ise ağrıyı anlık olarak yok edecektir.

Kabakulak Rahatsızlığı Nedir Ne iyi Gelir
Kabakulak Rahatsızlığı Görsel

Kuşkonmaz:

Kabakulağa iyi gelen diğer şeylerden biri kuşkonmazdır. Kuşkonmazında tıpkı zencefil gibi macun haline getirilip kullanıldığında etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir.

Karabiber:

Karabiber kullanımı kabakulak hastalığı için oldukça iyidir. Bunun için ise karabiberin toz haline getirilmesi gerekir. Bu şekilde içilmesi gereken karabiber en kısa süre içerisinde sonuç verecektir. Ağrıları ve şişkinliği bitirdiği bilinen karabiber düzenli olarak uygulanmalıdır.

Havuç:

Kabakulağa diğer iyi gelen şeyler arasında havuç vardır. Özellikle havuç suyu olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Oldukça etkili bir çözüm yaratan havuç ile iyi sonuçlar alındığı bilinmektedir.

Sarımsak:

Diğer etkili yöntemlerden biri ise sarımsaktır. Birkaç diş sarımsak dövülerek iltihaplı bölge üzerine sürülürse kısa sürede iyi bir sonuç alınacaktır.

Küçük yaşlarda çıkan rahatsızlığı, ileri yaşlarda da görülebilir. Ancak ileri yaşlarda görülen rahatsızlık çok tehlikelidir. Mutlaka uzman bir hekim gözetiminde bu hastalık atlatılmalıdır.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir