İştah Kesen Bitkiler Nelerdir?

SON GÜNCELLEME: Nisan 1, 2018

İştah Kesen Bitkiler Nelerdir Ne iyi Gelir, Zayıflamak istiyorum ancak iştahıma engel olamıyorum diyorsanız iştah kesen bitkilerden tüketebilir ve kolay bir şekilde kilo vermeyi başarabilirsiniz. Peki iştahınızı kapatarak zayıflamanızı sağlayacak bu bitkiler hangileri mi? İşte cevabı:

İştah Kesen Bitkiler ve Özellikleri

Kekik: Metabolizmanızın hızlı bir biçimde çalışmasını arzu ediyorsanız ve sindiriminizin kolaylaşmasını istiyorsanız yiyeceklerinizin içine mutlaka kekik katmalısınız.

İştah Kesen Bitkiler Nelerdir Ne iyi Gelir
İştah Kesen Bitkiler Nelerdir Ne iyi Gelir görsel

Goji Çileği Zayıflatıyor Mu?

Yeşil Çay: Enerji tüketiminizi arttırarak yağlarınızı yakmak ve kilo vermek için mutlaka her gün yeşil çay tüketmelisiniz. İçeriğinde bulunan C vitamini ile antioksidan özellikleri de bulunan yeşil çay iştahınızı da kapatacaktır.

Nane: Kokusu ağır olduğu için iştah kapatıcı özelliği bulunan naneyi canınız bir şeyler yemek isteğinde koklayabilir ve yeme ihtiyacınızın geçmesini sağlayabilirsiniz.

Mate Yaprağı: Hem iştah kesici hem de yağ yakıcı özelliği olan mate çayını kilo vermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ispanak: En çok tok tutan ve iştah kesen bitkiler arasında yer alan ıspanağı sık sık tüketmeniz kilo vermenize katkıda bulunacaktır.

Kereviz: Metabolizmayı hızlandıran ve sindirimi normalleştiren kerevizin ister yemeğini yapabilir, isterseniz de çorbasını tüketebilirsiniz.

Sinameki: Bağırsaklarınızın hızlı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız sinameki çayından faydalanabilirsiniz. Ancak tüketimini fazla abartmamalısınız. Sinameki müshil ilacı gibi etki ettiğinden fazlası zararlı olabilir.

Safran Çayı İle Zayıflama

Muz: Tokluk hissi yaratmasıyla bilinen muz aynı zamanda yağ yakıcı niteliğiyle de diyet listelerinin ayrılmaz meyveleri arasında yer almaktadır.

Tere: Acı bir tada sahip olduğu için iştah kesici bitkiler arasında yer alan tereyi çiğ olarak tüketmelisiniz. Yine terenin fazla tüketiminden de kaçınmalısınız.

Kırmızı Biber: Zayıflamak için hem metabolizmayı hızlandıran hem de su içimini arttıran kırmızı biberden mutlaka faydalanmalısınız.

Biberiye: Vücut için olan faydalarının yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı etkileriyle de beğeni toplayan biberiyeyi yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

1 Yorum

  1. Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir