incirin Faydaları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

incirin Faydaları Nelerdir

incirin Faydaları Nelerdir, Merhaba Değerli Okuyucular; Sizlere anavatanı Akdeniz ve Güneybatı Asya olan incir meyvesinden bahsetmek istiyorum. İncirin faydaları nelerdir? Sorusuna cevap bulurken incirle yapılabilecek yiyecek önerilerini yazıda bulabileceksiniz. Faydaları paragraflara sığar mı bilmem ama incirin değerli özelliklerini cümlelere sığdırmaya çalışacağım. Öncelikle yüksek lifli meyvelerimizden biri olan incir, sindirim sistemi problemlerine çok faydalıdır.

Kabızlık sorunu çeken hastalar ve hazımsızlık tedavisi olanlar inciri tüketmelidirler. Sindirim sistemi sorunları tedavisinde kuru ya da yaş olarak tüketilebilir. Kabızlık rahatsızlığında kurutulmuş incirin mucizevi etkisi görülmektedir.

İncirin Faydaları Nelerdir
İncirin Faydaları Nelerdir görsel

İncir, kemik sağlığını koruma konusunda önemli yardımcı meyvelerdendir. İçerisinde bulunan magnezyum minerali, potasyum minerali, kalsiyum ve K vitamini kemiklerin korunmasında etkin rol oynar. Tansiyonu dengelemek için yardımcı olan meyvenin yapısındaki mineral olan potasyum bu dengeyi sağlar. Ve belki de her yaştan bayanımızı ilgilendiren bir faydaya geldi sıra.

İncirin kilo vermedeki etkisi. Neden mi? Sindirim sistemine yaşattığı kolaylıkla diyet listelerinin vazgeçilmezi haline gelen inciri, ara öğünlerde özellikle kurusunu tükettiğinde hanımların gözle görülür farkta kilo değişimi yaşadığı gözlenmiş. Elbette düzenli ve sağlıklı bir beslenme şekli ile bu mümkün.

Diyetisyeninize danışmanızı öneriyorum. İncir ile yapılacak yiyeceklerin başında incir reçeli geliyor, mis gibi kokusu ile kahvaltı sofralarınızdan kaldıramayacağız bu reçeli herkesin tatmasını öneririm. Tatlı olarak kuru incirli pasta, incir uyutması gibi farklı tarifler deneyebilirsiniz. Böylece hem sindirim sisteminize dost olan incir meyvesiyle damak tadınızı şenlendirebilirsiniz. Esen kalın

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir