impetigo Hastalığı Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

 

impetigo Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir

impetigo Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir, impetigo bir deri hastalığıdır. Kaşıntı ve ağrı verici şekilde ortaya çıkmaktadır. İmpetigo için bazı besin gruplarının tüketilmesi tavsiye edilmiştir. Bunların yenmesi ile impetigonun azaltılmasında aşamalar kaydedilmiştir.

Ekinezya:

Ekinezyanın impetigoyu azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Günde belirli aralıklarla bu çayı tüketerek impetigo için iyi adımlar atılmış olunacaktır. Ekinezyanın kaynatılarak demlenmesi gerekir. Bu aşamadan sonra bu bileşim günde iki veya üç defa tüketilmelidir. Bu çayın sürekli olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Zencefil:

İmpetigoya diğer iyi gelen besinlerden biride zencefildir. Bu baharat impetigonun yarattığı kızarıklıkları durdurmak için kullanılır. Bunun için günde üç veya daha fazla bardak zencefil tüketmek yeterlidir.

Zeytinyağı:

Zeytinyağının bileşenleri arasında antibiyotikte görülmüştür. İmpetigoya iyi gelen şeyler arasında bulunan zeytinyağı yemeklerde ve salatalarda bol bol tüketilmelidir. Özellikle yemekler ve salatalar için yağ tüketimi sadece zeytinyağı olmalıdır. Böylelikle daha sağlıklı bir karar verilmiş olunacaktır.

impetigo Hastalığı Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir
impetigo Hastalığı Nedir Görsel

Sarımsak:

Sarımsağın bakterileri öldürücü etkisi bulunmaktadır. Bu sayede bakterilerle en etkili şekilde savaşma yöntemi olmuştur. Geçmişten günümüze gelen zamanda sarımsak hep en iyi korunma yöntemi olarak belirlenmiştir. Sarımsak dövüldükten sonra iki yemek kaşığı susam yağı ile birlikte karıştırılır. Daha sonra bu karışım hastaya düzenli olarak sürülür. Bu şekilde yaraların iyileşmesinin hızlandığı görülecektir. Doğal bir antibiyotik olduğu bilinen sarımsak bu şekilde her gün tüketilmelidir.  Ayrıca yemeye de devam etmek gerekir.

Deri hastalıkları kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden kişi günlük işlerini aksatmadan yapmak istiyor ve sosyal yaşamında kendisini rahat hissetmek istiyorsa tedavisini düzgün bir şekilde yapmalıdır. Eğer besinler işe yaramıyorsa zaman kaybetmeden doktora gidilmelidir.

 

 

 

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir