İdeal Kiloya Ulaşmak Adına Neler Yapılmalıdır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kilo vermek isteyen kişilerin aksine yıllardır kilo almak isteyen ancak bir türlü kilo alamayan ve zayıf olmaktan oldukça rahatsız olan kişiler vardır. Aşırı kilolu olmanın sağlık açısından rahatsızlık yaratabileceğinin biliniyor olmasının yanı sıra aşırı şekilde zayıf olan kişilerinde sağlıkları ile ilgili bir problemlerinden ötürü kilo alamıyor olmalarının bilinmesi gereklidir. Zayıf olan kişilerin kilo alabilmeleri adına ilk olarak doktor kontrolünde belirlenen testlerin yapılması gereklidir.  ilgili testlerin yapılmasının ardından doktor tarafından kilo alınabilmesi adına kilo aldırıcı ilaçların kullanılması tavsiye edilmektedir. Genel olarak balık yağı ve balık hapı olarak kilo aldırıcı ilaçlar ile sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza kısa bir zaman içinde ulaşabilmeniz sağlanmaktadır.

Kilo Alma Yöntemi

Metabolizmaları hızlı olarak çalışan kişilerin kilo alamama ya da hızlı şekilde kilo verme gibi sorunları yaşadığı bilinmektedir. Kilo alma sorunu yaşayan bireyin kilo alması adına şekilli yöntemlere başvurmadan önce kilo alamamasının altında yatan yöntemleri incelenmesi önemli rol oynamaktadır. Kişilerin boyları ile orantılı şekilde ideal kilolarına ulaşabilmeleri için karbonhidrat ağırlıklı beslenmeli, öğün sayısını arttırılmasına özen gösterilmeli ve spor aktivitelerine başlamalısınız.  Kilo alma yöntemi denildiği zaman ilk akla gelen besinler arasında olan kuruyemişleri tüketmek gelmektedir. ara öğün olarak kuruyemişleri tüketmeniz kilo almanız açısından size yardımcı olacaktır.

ideal kiloya ulaşmak için

Kilo Alma Programı

Zayıf olmaktan oldukça rahatsız olan ve kilo alamıyorum ne yapmalıyım gibi sorular ile dolaşan insanların yaşam tarzlarını değiştirip günlük yemek yeme alışkanlıklarının yanı sıra öğün sayısını en az 4 öğüne çıkarılması önemlidir. Kilo almak isteyen kişiler için belirli diyet programları olarak adlandıran ve oldukça etkili kilo alma programı bulunmaktadır.  sabah 7.30 da  güne bir bardak su ile başlamalısınız.  Saat 8 olduğunda; 3 yumurta ve bir tatlı kaşığı tereyağı kullanarak bir omlet hazırlayın, 3 dilim tam buğday ekmeği, 15 adet yeşil ya da siyah zeytin, 1 adet domates, bir adet salata ve kaşar peynirinden oluşan güzel bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Daha sonra saat 9 gibi tekrar bir bardak su ve yarım saat sonrasında bir tabak sütlü yulaflı aperatif tüketebilirsiniz. Her yarım saat aralığında bir bardak su ve ardından sırasıyla bir bardak süt ile bir kaşık keçiboynuzu pekmezi, meyve, yulaf ezmeli sütlü atıştırmalık tüketebilirsiniz ve aralarda düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. öğle yemeğinde önde çorba, daha sonra makarna tüketebilirsiniz. Akşama kadar ara ara su tüketimine ve ara öğünler dikkat edine ve akşam yemeğine gelindiği zaman köfte, ayran ve bulgur pilavı tüketebilirsiniz. Bu programı kullanarak sağlıklı şekilde kilo almanız mümkün olabilmektedir.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir