Hücrelerinizle Cildinizi 10 Yaş Gençleştirmek Mümkün

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Hücrelerinizle Cildinizi 10 Yaş Gençleştirmek Mümkün

Hücrelerinizle Cildinizi 10 Yaş Gençleştirmek Mümkün, Son yılların mucizesi olan ”fibroblast” hücre gençleştirme yöntemi ile kendi hücrelerinizi kullanarak cildinizi gençleştirebilmek mümkün. Bu yöntem sayesinde cilt yapısı üzerinde meydana gelen yaşlanma etkileri minimum seviyeye indirilebiliyor.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda ”fibroblast hücre geliştirme yöntemi” cilt üzerindeki etkileri şu şekilde açıklanıyor; senelerin geçmesiyle birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve sarkmaların meydana gelmesiyle birlikte cilt canlılığını kaybediyor ve cilt yapısı içerisinde olması gereken protein üretimi fark edilir derecede azalıyor. Ciltte görülen bu protein eksikliklerine bağlı olarak cilt üzerinde lekelenmeler, sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Oluşan bu istenmeyen yıpranmalara karşı ‘fibroblast hücre geliştirme” yöntemi uygulanarak hücrelerinizin yenilenmesi ve eksik hale gelen protein miktarlarının onarılması mümkün hale gelebiliyor.

Hücrelerinizle Cildinizi 10 Yaş Gençleştirmek Mümkün
Hücrelerinizle Cildinizi 10 Yaş Gençleştirmek Mümkün görsel

”Fibroblast hücre yenileme tekniği” ile özel bir enjeksiyon tekniği kullanılarak kendi hücreleriniz çoğaltılarak cilt yapısına enjekte edilerek uygulanır. Bu uygulama ile cilt dokusunun eski parlaklık ve canlılığına kavuşması mümkün hale gelir. Fibroblast yöntemi ile cildiniz ortalama olarak 10 yaş kadar gençleşme gösterecektir.

Fibroblast hücre yenileme yöntemi genel olarak vücudun en az güneş alan bölgesi olan kulak arkası bölgesinden uygulanmaktadır. Bu bölge kılsız dokusu ile bu işlem için en elverişli bölgedir. Bazı durumlarda ise yine güneş almayan bir bölge olan kolun iç kısmından alınan hücreler ile uygulanır. Kulak arkası ve kolun iç kısmı hücre niteliği açısından birbirinden farksızdır. Bu nedenle iki bölgeden alınan hücreler de fibroblast hücre yenileme ve çoğaltma yöntemi dahilinde tercih edilebilir.

Alınan hücreler biopsi laboratuvarına gönderilir ve yaklaşık olarak 1 aylık bir süre içerisinde çoğaltma işlemi tamamlanır. Çoğaltılmış olan hücreler yaklaşık olarak 1 – 1.5 ay civarında vücuda enjekte edilir. Her seansta yaklaşık olarak 30 – 40 milyon civarı fibroblast hücre enjekte edilir. İstenilen alanlar önceden belirlenir ve bu bölgelere enjekte işlemi yapılır. Tüm seanslar uygulandığında toplamda hastaya enjekte edilen çoğaltılmış hücre miktarı 120 milyon civarına ulaşacaktır. İstenilen sıkılaşma ve hacim değerlerine göre bu hücre miktarı değişim gösterebilmektedir. Genel olarak yüz, dekolte, el ve boyun bölgelerine uygulanmaktadır.

”Fibroblast hücre yenileme yöntemi’ diğer antiaging yöntemlerine oranla en uzun süreli etkiler gösteren yöntemdir. Uygulama sırasında bireylerin kendi hücreleri çoğaltılarak enjekte edildiği için en doğal yöntemler arasında yer alır ve bu nedenle vücuda adaptasyonu daha uzun olacağından etkileri daha uzun süre devam eder.

Bu yöntem belirlenen bölgelere uygulandığında yaklaşık olarak 10 yaş kadar gençleşme görüldüğü tespit edilmiştir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir