Hızlı Saç Uzatmak için Yöntemler

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Hızlı Saç Uzatmak için Yöntemler

Hızlı Saç Uzatmak için Yöntemler, Pek çok insan özellikle de bayanlar saçlarının yeterince hızlı uzamadığını ve hatta hiç uzatamadıklarından dert yanar. Saç uzatma yöntemleri daha çok aşırı saçların uzamasını yavaşlatan stres, hava koşulları, kir bunun gibi nedenlerdir. Bu nedenler saçların uzama hızını yavaşlatır. Bunu önlemek için de stresten uzak durmalı, saçlarınızı temiz tutmalısınız. Saçlarınızın hızlı uzatmak için etkili faktörlerden birisi de beslenmedir.

Hızlı Saç Uzatmak için Yöntemler
Hızlı Saç Uzatmak için Yöntemler görsel

Daha Hızlı Saç Uzatma

Saç uzamasını sağlayacak besinleri tüketerek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle protein ve omega üç saçların hızlı uzaması için son derece etkilidir. Bu besinlerin yanı dizi saçınıza uygulayacağınız bazı natürel yağlar da saç uzamasında son derece etkilidir. Zeytinyağı, argan yağı, badem yağı saçların uzatılmasında uygulanan son derece etkili yağlardır. Haftada iki defa saç diplerine masaj yaparak bir zaman bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç Uzatma Önerileri

Saç uzamasında bilhassa nem son derece etkilidir. Saçınız kuruysa rutubet kazandırmak için daima bu yağları kullanmanızı öneririm. Bununla birlikte azami tercih edilen kaliteli markaların saç bakım serumları da saçlarını uzatmak isteyenler için son derece yararlı olacaktır. Kuru saçlara sahip olanlar özellikle saçlarının nemini kazanması için çok aşırı yoğun yıkamadan ve aşırı fazla şampuan kullanılmadan saç derisinin kendi bitkisel yapıyla saç diplerine masaj yapmalıdırlar. Saçları uzatmak isteyenler kimyasal işlem yaptırmamaları ve saçlarının doğal dengesini ve keratinini korumaları gerekir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir