Hemofili Nedir Ve Neler iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Eylül 18, 2018

 

Hemofili Nedir Ve Neler iyi Gelir

Hemofili Nedir Ve Neler iyi Gelir, Hemofili bir kan hastalığıdır. Kanın anormal şekilde pıhtılaşması sonucu oluşur. Bu hastalık genetik yollar ile geçmektedir. Hemofiliye iyi gelen bazı besinler bulunmaktadır. Bu besinlerin alınması ile hemofili için önleyici bir etki oluşmuş olacaktır.

Demir içeren besinler:

Hemofili Nedir, demir alımı oldukça önemlidir. Düzenli olarak demir içeren besinlerle beslenmek gerekmektedir. Bu yüzden gün içinde bu tarz besinlerin alınması daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Demir içeren besinler arasında ise: kırmızı et, mercimek ve nohut gibi baklagiller, karides, yulaf ve ton balığı gibi yiyecekler bulunmaktadır. Bu yiyeceklerin yüksek oranda demir içerdiği bilinmektedir. O yüzden bunların alımına dikkat etmek sağlıklı bir karar olacaktır.

Hemofili Nedir Ve Neler iyi Gelir
Hemofili Nedir Görsel

B12 vitamini içeren besinler:

Hemofili Nedir, Bunlara ek olarak B12 vitamini almakta oldukça önemlidir. Vücut ihtiyacı olan şeylere besinler sayesinde kavuşur. Eksik ve yetersiz beslenme ise hastalıklara yol açacaktır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekir. B12 vitamini içeren besinler arasında: kalsiyum içeren gıdalar yoğurt ve süt gibi,  kümes hayvanları eti, karides ve tahıl ürünleri gibi yiyecekler gelmektedir. Bunların eksikliğinde ise başta iltihaplar olmak üzere pek çok sorun gelmektedir. Hemofiliye iyi gelmesiyle bilinen bu yiyecek grubu her gün düzenli olarak alınmalıdır. Özellikle bu ürünler arasındaki et ve tavuk türlerinin haşlanmış olarak tüketilmesi kişi için daha iyi olacaktır.

Özellikle B12 vitamini hemofili için oldukça önemlidir. Çünkü kan yapımında B12 vitamininden faydalanılmaktadır. Bu yüzden B12 vitamini yeteri kadar alınmalıdır. Eğer besinlerden yeteri kadar B12 alınamıyorsa ilaçla takviye alınabilir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir