Hemanjiom (Damar Beni) Tedavisi

SON GÜNCELLEME: Temmuz 13, 2017

Hemanjiom (Damar Beni), tedavisi için özel klinik ve hastaneleri tercih etmeniz kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızda fayda sağlayacaktır. Hemanjiom yeni doğan bebeklerde karşılaştığımız zorlu süreçleri olan bir vakadır. Özellikle ailelere tedavi sürecinde büyük görev düşmektedir. Çocuklarının içinde bulunduğu duruma üzülmek ve panik haline geçmeleri elbette insanidir. Fakat hemanjiom tedavisi bugün modern metotlar ile yapılmakta yani çaresi bulunmaktadır. Bu bağlamda hemanjiom belirtileri meydana geldiğinde sağlık sektöründe ameliyatsız hemanjiom tedavisi uygulayan hekim ve klinikleri araştırmaları işi uzmanlarına bırakmaları gerekir. Op. Dr. Mustafa BOLAT 23 yıl önce Kalp ve Damar Cerrahisi’nde ameliyatsız metotları Türkiye’de uygulayan ender doktorlar arasında yerini almıştır. MedicalArt Kliniğimizde hasta kabullerini sürdüren ve sayısız operasyona imza atan hocamızdan randevu talep etmek için vakit kaybetmeden irtibata geçmenizi öneririz.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi

Bir diğer adı damar beni olan hemanjiom tedavisinde kullanılan farklı yöntem seçeneği bulunmaktadır. Hemanjiom vakasını inceledikten ve hekimlerimizin değerlendirmesinden sonra karar verilen bu teknikleri;

  • Lazerle hemanjiom tedavisi
  • Köpükle hemanjiom tedavisi
  • Radyo frekans ile hemanjiom tedavisi

Başlıkları altında toplamamız mümkündür. Her biri %100 başarılı sonuç almamızı sağlayan bu teknikler devlet hastanelerinde uygulanmamaktadır. Özel klinik ve hastanelerde sunulan ameliyatsız hemanjiom tedavisi için işini özveri ile yapan bir kadroya sahip olan MedicalArt kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Hemanjiom Ağrı Yapar Mı?

Hemanjiom ağrı yapar mı sorusu tarafımıza ulaşan ebeveynlerin merak ettiği konuların başında yer almaktadır. Bebeklerin vakanın etkisi ile huzursuz olması ve ağlaması ile bu soruyu akıllarına getiren ebeveynlere hemanjiomun ağrı yapmadığı bilgisini vermek istiyoruz. Kırmızı şarap lekesi şeklinde yayılan hemanjiomlar görüntü olarak estetik durmaz. Trajik bir duruma neden olan hemanjiomların vücutta fiziksel bir acıya neden olmadığı fakat tedavi edilmediğinde ilerleme kat edeceğini belirtmek istiyoruz.

Hemanjiom Kendiliğinden Geçer Mi?

Karşılaştığımız bazı hemanjiom vakalarının ilerleyen zamanlarda kendiliğinden geçtiğini gözlemleyebiliyoruz. Fakat bu durum kesinlikle genele aktarılmamalıdır. Zira tedavi edilmeyen hemanjiomların büyüme eğiliminde olduğu bilinmelidir. Dilde, gözde ve vücudun geri kalan yerlerinde meydana gelen hemanjiomların büyüme göstermesi hastanın aktivitelerini yapmakta güçlük çekmesine neden olabilir. Yetişkinler için psikolojik baskı unsuru da olan hemanjiom tedavisi vakit kaybedilmeden yapılmalıdır.

Hemanjioma Hangi Bölüm Bakar?

Hemanjioma hangi bölüm bakar? Hemanjiom toplumumuzda çok bilinen bir vaka değildir. Bu nedenle yeni doğan bebeklerinde bu hastalıkla karşılaşan ebeveynlerin durumu anlamaları ancak doktorlar ile iletişime geçmeleri ile mümkün oluyor. Zaman kaybı yaşanmaması adına hemanjiomun hangi bölümün uzmanlık alanına girdiğini bilmenizde fayda var. Zira aileler yabancısı olduğu bu hastalıkta soluğu Çocuk Hastalıkları bölümünde alıyor. Ancak hemanjiom bir damar hastalığı olduğundan asıl başvurmaları gereken bölüm Kalp ve Damar Cerrahisi’dir. Steril bir klinik ortamında işinde deneyimli hekimlerin tedavi ile hemanjiomu hayatınızdan sonsuza kadar çıkabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir