Hazımsızlığa Ne İyi Gelir ?

Hazımsızlığa Ne İyi Gelir
Hazımsızlığa Ne İyi Gelir

Hazımsızlığa Ne İyi Gelir; Hazımsızlık, birçok insanın günlük hayatta yaşadığı sağlık sorunlarından biridir. Bu soruna kalıcı sağlık problemlerinin yanında;

-Hızlı yemek tüketimi,

-Geç saatlerde beslenmek,

-İşlenmiş ve gazlı gıdalar tüketmek,

-Ağır ve yağlı yiyecekler tüketmek,

-Yaşlanmaya bağlı olarak yavaşlayan metabolizma

-Duygusal travma

-Çeşitli antibiyotik ve ağrı kesici ilaçların kullanımı

Mide kanseri

-Safra taşları

-Peptik ülserler

-Pankreas iltihabı (Pankreatit)

Gibi sebeplerden dolayı da bireyler hazımsızlık sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Hazımsızlık sorunuyla başa çıkmanın birçok bitkisel çözümü vardır. Bu çözümlerden bazıları:

Hazımsızlık Nasıl Gecer

Papatya çayı; her gün 1 çay kaşığı kurutulmuş papatyayı bir fincan kaynar su ile demleyin ve için. Üstelik papatya çayı mide kasılmalarına iyi geldiği gibi bağırsak tembelliklerine de iyi gelmektedir.

Süt ve süt ürünleri; hazımsızlığa oldukça iyi gelirler. Her gün bu ürünleri düzenli olarak tüketmeye özen gösterin. Bu ürünlerin içinde yer alan yararlı bakteriler mide ve bağırsak sorunlarına oldukça iyi gelmektedir.

5’li çay; içerisinde zencefil-papatya-tarçın-taze nane-limon kabuğu bulunan bu çayı 8-10 dakika demleyin. Haftanın birkaç günü içmeye özen gösterin.

Turp ve limon mucizesi; turpu iyice soyun ve dilimleyin üzerine limon sıkarak tüketin. Ancak bu yöntemi hamile iseniz tercih etmeyin. Çünkü bebeğinizin anne karnında gaz problemi yaşamasına sebep olursunuz.

Düzenli spor; her gün düzenli olarak yürüyüşe çıkın veya egzersiz yapmaya özen gösterin.

6’lı çay; papatya-funda yaprağı-yeşil çay-sinemaki-rezene-anason bu malzemeleri birer tutam halinde bir bardak kaynar suyun içinde demleyiniz. 3 veya 5 dakika demlemesini bekleyiniz.

İlginizi Çekebilir

Kulak ağrısına bitkisel çözüm

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısına ne iyi gelir evde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir