Hazımsızlığa Ne iyi Gelir

Hazımsızlığa Ne iyi Gelir

Hazımsızlığa Ne iyi Gelir, Merhaba Sevgili Okurlarım Hazımsızlık problemi her yaştan bay ,bayan ve çocuğun sorunudur. Önemsenmeyecek bir rahatsızlık olarak görülen hazımsızlık aslında birçok hastalığın belirtisi ya da sonucu ortaya çıkabilir. Kalıcı olmadığı için kısa süre içerisinde kötü etkilerini yaşatır vücutlara ve önlem alınmadığı sürece bu rahatsızlık ile uzun bir süre mücadele edilebilir.

Hazımsızlığın belirtileri çok yaygındır ve eczanelerde bu rahatsızlıkla ilgili birçok ilaç satılmaktadır, sindirim sistemimizin yaşadığı bu zorluğu doktorunuza danışmadan farklı ilaçlar kullanarak tedavi etmemelisiniz. Kimyasal yönden tedavi farklı sonuçlar doğurabiliyor.

Bilinçsiz ilaç kullanımı yapmamalıyız. Hazımsızlık rahatsızlığıyla karşılaşmamak için yaşam tarzında değişiklik yapmak esastır. Sindirim sisteminin rahatsızlığı olan hazımsızlığı hayatımızda istemiyorsak belli kurallar çerçevesinde yaşamalıyız. İlk kural elbette beslenme alışkanlığını düzenlemek.

Hazımsızlık nasıl geçer

Gün içindeki öğün sayısını ayarlamak, yağlı ve çok kalorili besinleri çok sık tüketmemek, sulu gıdaları, meyve ve sebzeleri daha çok tüketmek, sigara ve alkol kullanımını azaltmak, kafeinli içeceklerden uzak durmak. Bu başlıklar beslenme kuralının alt başlıklarındadır. 2.kural hareketsizliği azaltmaktır. Daha çok hareket etmek için küçük değişiklikler yapılmalıdır örneğin daha az asansör kullanıp evinizdeki ya da iş yerinizdeki merdivenleri daha sık kullanmalısınız.

Akıllardaki ‘’Hazımsızlığa ne iyi gelir?’’ sorusuna yaşam tarzınızı değiştirdikten sonra cevaplamak gerekir ise çok iyi bir çay önerim olacak size. Bu çayın adı 5’li çay içerisinde zencefil, limon kabuğu, nane, papatya, tarçın bulunuyor. Bu mükemmel derecede rahatlatıcı özelliğe sahip olan çay size çok yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

İlginizi Çekebilir

ses kısıklığı tedavisi

Ses Kısıklığı Neden Olur? Ses Kısıklığına Tarçın

Ses kısıklığı, sesin kısmen ya da tamamen etkisini kaybetmesi şeklinde ortaya çıkan bir durumdur. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir