Hamilelikte Migrene Ne İyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Hamilelikte Migrene Ne İyi Gelir
Hamilelikte Migrene Ne İyi Gelir

Merhabalar. Çağımızın hastalığı olan migren her 5 kadından 1’inde görülen ve çok sıkıntı ve zorluk yaşatan bir hastalıktır. Migren ağrısı yaşayan kişiler genelde hap veya çeşitli ilaçlar ile bunu gidermeye çalışırlar fakat hamile bayanların bir çoğu hap kullanamıyor çünkü gebeliğe zarar verecek türden haplar bunlar ve dozajları oldukça yüksektir. Bundan dolayı sizler ile hamilelikte migrene iyi gelen ve ilaç kullanımı yapılmadan migren ağrısını en aza indiren bazı yöntemler paylaşacağız.

Öncelikle hamilelik sürecinde bebeğe zarar vermeden yapılabilecek en iyi yöntemlerden bir tanesi nöral terapidir. Cildi yapılacak küçük iğneler ile ciltte rahatlamalar meydana gelir.  Şunu belirtmekte fayda var migreni olan her 3 kadında 2’sinde gebelik sürecinde iyileşme meydana gelmektedir fakat bu her insanda gerçekleşmiyor.

Hamilelikte migrene iyi gelen bazı yöntemler;

  1. Sık sık duş alın ve saçlarınızı kesinlikle bir havlu yardımı ile kurutun kurutma makinesi kullanmamanız tavsiye edilir.

2.Kesinlikle aç veya susuz kalmayan sık sık su için ve ara ara atıştırın.

3.Hafif ağrı hissettiğinizde veya başınızın ağrıyacağını önceden hissedebiliyorsanız ağrı gelmeden önce hemen önlem alın ve temiz hava alın uzun bir süre oksijen alış verişinde bulunun.

  1. Ağır kokuların geldiği yerlerden uzak durun.

5.Karanlık ve penceresiz sizi boğacak yerlerden uzak durun.

  1. Bol bol masa yaptırmayı deneyin bu sizi psikolojik olarak rahatlatacağı gibi migren ağrılarınıza da iyi gelir.
  2. Şiddetli gürültülü yerlerden uzak durun.
  3. Sık sık yürüyüş yapmayı deneyin.
  4. Alın bölgenize nane yağı sürün ve bir süre masaj uygulayın bu masaj en az 10 dakika olmalı ve yağ iyice yedirilmelidir. İlk hafta 2 günde 1 yapın 1 haftadan sonra 3 günde 1 uygulayın ve 3. haftadan sonrada haftada 1 kere uygulayın.

Sağlıklı yaşam dileklerimle…

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir