Hamilelik Etkisini Azaltmaya Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Hamilelik Etkisini Azaltmaya Ne iyi Gelir ?

Hamilelik Etkisini Azaltmaya Ne iyi Gelir ? Her insan dış görünümünün güzel olmasını ister. Özellikle bayanlarda bu istek tabiî ki daha fazladır. Dış görünümüne önem vererek daha güzel ve bakımlı olma tutkusunda olan bayanlar, hamileyken bile görünüşüne önem verebiliyor. Hamile olan bayanların uygulayacağı birkaç ana faktörle güzel görünmesi mümkün.
Kadınlar güzel görünme tutkusuyla yediğine içtiğine dikkat ediyor, spor yapıyor ve güzellik merkezlerine gidiyor. Bunların yanında modayı da takip ederek güzelliğini pekiştirme yoluna gidiyor.

Dış görünümüne bu kadar dikkat eden kadınlar, hamile kalmaktan da korkuyor. Hamile kalınca fiziksel görünümünün değişeceğinden korkan bayanlar için çocuk sahibi olma kararı düşünülenden daha zor olsa gerek.
Hamilelik sürecinde fiziksel değişim konusundna minumum etkinlenmek için ne yapmak gerekir. Yani neler yaparsanız hamileyken fiziki görünümün daha az etkilenir.

Hamilelik Etkisini Azaltmaya Ne İyi Gelir?


Vücudunuzu tanıyın

Her insanın vücudunu tanıması gerekir. Özellikle çocuk sahibi olma kararını veren bayanlar. Vücut yağlardan,kaslardan vs. oluşmaktadır. Vücudunu iyi tanıyan kişiye de bunlar sinyaller verebilmektedir. Vücut hamilelik sürecinde hormonsal dengeler bozulacağından vücut anatomisi bozulacaktır. Fakat vücudunuzu en iyi seviyeye getirmeniz (hamilelik öncesinde ve süresince) adaptasyon aşamasına daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

 

Kasları fazlalaştırın

Vücudun kas olarak güçlü olması demek kolay doğum yapmak anlamına gelir. Ayrıca kolay doğumun yanında,doğum süresini de kısalttığı bilinmektedir. Bu aşamada önemli olan doğru kasları kuvvetlendirmektir.Doğumun kolay olması için “pelvik” denilen kası geliştirmek gereklidir. Ayrıca bacak kaslarının da gelişmesi kolay bir hamilelik için çok gereklidir. Giderek artan kiloya karşı bacakların kuvvetlenme demek, ağırlığı kolay bir şekilde kaldırmak demektir. Yapmanız gereken bacak kaslarını geliştirici egzersizler yapmaktır.

 

Doğum sonrası için egzersizler

Doğum sonrası bir çok annenin ağrıları olabilmektedir. Sebepleri emzirmeye bağlı olabileceği gibi çocuğu taşıma sebebiyle de olabilir.Bu aşama da güçlü kollar ve güçlü sırta ihtiyaç vardır.Gerek sırt gerekse kolları kuvvetlendirmek için yapılacak egzersizler rahat etmenizi sağlayacaktır. Özellikle yürüyüş,yüzme,plates tarzı yorucu olmayan sporlar, kaslarınıza direk etki sağlayacaktır.
Fazla kilolardan kurtulun
Hamilelik sürecinde kilonuz ne kadar az olursa ve vücudunuz ne kadar dinamik olursa hamilelik sonrası o kadar rahat edersiniz. Vücut ağırlığınız ideal değilse ve fazlalıklarınız varsa acilen doktor kontrolünde zayıflamanız iyiliğinize olacaktır.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir