Hamilelere Güzellik Önerileri

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Hamilelere Güzellik Önerileri

Hamilelere Güzellik Önerileri. Hamilelik psikolojisi bayanların en önemli derdidir. Kendilerini çirkin ve bakımsız hisseden hamile bayanlar, içinde bulundukları ruh halinden kurtulmak, kendilerini güzel hissetmeleri için yapılması gerekenler şunlardır.

Hamileli sürecinde temizlik nasıl olmalıdır?

Bebek bekleyen annelerin cildi, kurumaya meyillidir. Bu sebepten dolayı yumuşak, nemlendirici katkılı temizleme ürünleri kullanmanız da fayda vardır. Aynı zamanda anne adaylarının duş alırken sıcak ya da soğuk su değil ılık suyu tercih etmeleri gerekir. Çok sıcak bir dönemde hamilelik geçiren anne adayları, günde iki defadan fazla duş almamalıdır çünkü cilt kurumasını önlemeleri gerekir. Bu süreçte duş alırken aromalı ürünlerden kaçınınız. Anne adayının cildi sivilceli bir ciltse, ilk 3 ay içerisinde sivilcelerin artma ihtimali yüksektir. Düzenli olarak cildinizi temiz tutmaya özen gösteriniz.

Hamilelere Güzellik Önerileri

Hamilelik sürecinde nemlendirme nasıl olmalıdır?

Nemlendirici kremler bu süreçte çok önemlidir. Hamilelik esnasında ve sonrasında cilt kuruluğu devam edebilir. Bu dönemde anne adayları, karın bölgesi başta olmak üzere cildini her banyo sonrasında nemlendirmelidir.

Hamilelik döneminde güneş koruyucu kullanılır mı?

Hormonların da etkisiyle bu dönemde ciltte koyulaşma meydana gelmektedir. Göğüs uçları başta olmak üzere karın bölgesi ve genital bölgede değişim olmaktadır. Hamilelik maskesi olarak da nitelendirilen dönemde yüz bölgesinde de kahverengi lekeler oluşmaktadır. Güneşe maruz kalınacağı zaman anne adaylarının en az 15 faktöriyel olmak kaydıyla koruyucu krem sürmeleri gerekir ve mümkün oldukça güneşe çıkmamalarını öneriyoruz.

Hamilelik döneminde kozmetik ürünler kullanılabilir mi?

Organik maddelerden üretilen kozmetik ürünlerin seçiminde ve tercih edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Doğal maddelerden elde edilen toz formundaki ürünleri tercih ediniz.

Hamilelik döneminde bacak bakımı nasıl olmalıdır?

Bu süreçte bacaklara iki kat daha fazla yük binmektedir. 2 ve 3. aydan itibaren bacakta şişmeler meydana gelebilir. Her fırsatta ayaklarını uzatarak dinlenmesi gereken anne adaylarının, uygun yağlarla bacak masajı yapmaları da gerekir.

Hamilelik döneminde saç bakımı nasıl olmalıdır?

Birçok anne adayı hamilelik döneminde saç bakımı yaptırmaktadır. Gerek saç boyası olsun gerekse saça uygulanan çeşitli kimyasalların yan etkisi bulunmamaktadır.

Hamilelik döneminde tırnak bakımı nasıl olmalıdır?

Bu süreçte bazı anne adaylarının tırnaklarında kırılma meydana gelirken bazı adaylarda ise tırnaklarında kalınlaşma, daha kolay şekil alan tırnaklar meydana gelmektedir. Bunun için anne adaylarına önerebileceğimiz tek şey tırnak nemlendiricilerini düzenli olarak kullanmalarıdır.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir