Güzel Gözükmenin Temel Kuralları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Güzel Gözükmenin Temel Kuralları

Kendimizi birilerine güzel göstermek, beğendirmek veya birilerinin dikkatini üstümüze çekmek amacıyla süsleniriz. Bunların temel amacı iyi gözükmektir. Genelde bu işi kadınlar yapardı fakat son günlerde kadınlardan çıkıp daha çok erkeklere geçti bu süslenme merakı. Pek çoğumuz süslenmeyi bilmiyor ve yanlış şeyler yapıyorlar bunun sonucunda da başkalarına karşı kendimizi beğendirme amacımız ters tepiyor ve daha çok rezil oluyoruz.
Kuaförler bu konuda bize çok yardımcı oluyor tabii ki para karşılığında. Ücretsiz yapmak isteyenler de internetten araştırarak uyguluyorlar. iyi gözükmek için illa süslenmeniz gerekmiyor.

 

Güzel Gözükmenin Temel Kuralları
Güzel Gözükmenin Temel Kuralları

Güzel gözükmeniz için birkaç temel kuralları

  • Süslenmek: Ruj, pudra, allık v. s çeşitli makyaj malzemeleriyle belirli bir oranda makyaj yaparak ve bu makyajın üzerine doğru kıyafetleri, takıları giyinerek karşımızdaki kişiye en iyi şekilde görünebiliriz.• Doğru kıyafet ve takı seçimi: Yapılan makyajın üzerine makyaj çeşidi ve makyajın renklerine göre en doğru kıyafet ve takıları giymek güzel gözükmenin temel kurallarından birisidir. Bunu yanlış yaptığınız takdirde yaptığınız makyajın da bir anlamı kalmayacaktır.
  • Düzenli Temizlik: Yaşamın temel kuralıdır. Temizliğin yararlarından bahsetmemize gerek yok herhalde temizlik her türlü işinizin doğru gitmesinde size yardımcı olur. Temiz olan insan zaten iyi gözükür. Temiz olmadığımız takdirde hem makyajımız yüzümüzde iyi gözükmeyecek, kalıcı olmayacaktır hem de kıyafetlerimizin görüntüsünü bozacaktır.

Şunu unutmayın en iyi güzellik kendi güzelliğinizdir. Bu yapılanlar yapay güzelliktir. Geçicidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir