Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Şubat 23, 2019

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir, Günlük ağacı çok şifalı bir bitkidir. Tropik bölgelerde yetişen Amber ağacından elde edilen yağdır. Mart ayı itibariyle 8 ay süreyle üretimi yapılır. Ağacın salgı hücrelerinden meydana gelir ve şifa dağıtır.

Günlük Sakızı Faydaları

Ülkemizde Muğla ve Fethiye’de yetişir. Sakinleştiricidir ve zihinsel anlamda canlılık verir. Yorgunluk ve cesaret gibi duyguların eksikliğinde çok faydası vardır. Bunun yanında sindirim sorunu yaşayan kişiler için oldukça faydalı bir bitkidir. Kendini güvende hissetme gibi duyguları canlı tuttuğu bilinir.

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir
Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir görsel

Günlük sakızı yaraların temizlenmesinde ve iyileştirilmesinde çok büyük fayda sağlar. Mantar gibi deri hastalıklarına günlük merhemi şeklinde uygulanır ve iyileştirici etkisi vardır. Balgam söktürücü, nefes darlığı gibi hastalıklara iyi gelir ve bedeni rahatlatıcı etkisi vardır.

Mide rahatsızlıklarına iyi geldiği için sulandırılıp içine bal ilave edilip içilir. Günlük sakızını kullanım yerleri masaj ve olarak kompres uygulanır. Bununla birlikte buhar yolu ile alındığında solunum yollarını ve enfeksiyonları temizler.

 günlük sakızı zararları

Günlük sakızı kalbi kuvvetlendirir, unutkanlığa iyi gelir ve zihni canlı tutar. Alternatif tıp olarak günlük sakızının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu güne kadar herhangi bir zararı veya olumsuz yan etki göstermemiştir.

 günlük sakızı kullanımı

Mide ülseri ve gastrit için 300 gr. günlüğü iyice öğütüp 1 kg. balla macun yapın. Aç karnına 1 çay kaşığı tüketin. Bu uygulamayı her gün mutlaka düzenli olarak yapın. Yara ve iltihaplar için günlüğü toz yapın ve balla karıştırarak iltihaplı yerlere sarın. Günlük sakızı doğandan gelen şifa dağıtan bir bitkidir.

 

Ayrıca kontrol et:

Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir

Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir

İÇİNDEKİLER Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel çaylar:Bademcik iltihabına Ne iyi Gelir Elma püresi:Bademcik iltihabına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir