Güneş Yanığına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir, Yulaf ezmesi: Güneşten dolayı yanık olan cildinizi yumuşatmak için yulaf ezmesini tercih edebilirsiniz. Yarım bardak dolusu yulaf ezmesini bir bardak dolusu kaynar su ile karıştırdıktan sonra soğuması için bekletin. Yaptığınız karışımın tamamen soğuduğundan emin olduktan sonra cildinizde bulunan yanmış bölgelere yavaş bir şekilde dairesel hareketler ile sürebilirsiniz. Dört beş dakika beklettikten sonra bol su kullanarak temizleyebilirsiniz.

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir
Güneş Yanığına Görsel

Zeytinyağı

Işınları cildinizi kurutur,  daha fazla gerilmesine sebep olur ve bu gerilme sonucunda ağrılar oluşmaktadır. Buna önlem olarak cildinizi yumuşatmak amacı ile zeytinyağını güneş ışınlarına maruz kalan yerlerinize sürdükten sonra üzerine daha önceden sıcak su ile ıslattığınız bir havluyu bırakınız. Havlu soğuduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yoğurt

Yanıklarına karşı en sık şekilde kullanılan uygulamalardan birisidir. Oldukçada işe yaramaktadır. Cilde yoğurt sürmek cildinizi yatıştırır, ağrıları hafifletir, cildinizi soğutarak rahatlamanızı sağlar. Daha etkili sonuçlar elde etmeniz için yağsız yoğurt kullanmanızı önermekteyiz. Cildinize yoğurdu sürmeden önce dolapta bir süre soğutmanız gerekir. Cildinize sürün ve dört beş dakika beklettikten sonra ılık bir su ile temizleyiniz.

Aloe Vera jeli

Yanık tedavilerinde oldukça sık kullanılan ve bir o kadar da etkili bir tedavi yöntemidir. yanıklarını yumuşatarak cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Cildinizde oluşan yanıkları avuç içi ile jeli masaj yaparak iyicene yedirin ve cildinizin emmesini bekledikten sonra soğuk bir su ile durulayın.

yanığından korunmanın en iyi yolu belirli saatler aralığında güneşe çıkmamaktadır. Özellikle saat 11 ile 4 arası çok tehlikelidir ve bu saatler arasında yüzülmemelidir. En uygun saatler sabah doğumu ve akşam güneş batımıdır.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir