Göz Nezlesine Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Göz Nezlesine Ne iyi Gelir?

Göz Nezlesine Ne iyi Gelir, Patates: Patatesi çiğ bir şekilde ince dilimlere bölerek göze uygulayabilirsiniz. Göz nezlesine faydalı olduğu gibi düzenli kullanıldığında göz şişkinliklerine de iyi gelecektir.

Probiyotikler

Probiyotikler Vücudunuzda faydalı olan bakterilerin sayısını arttırma özelliğine sahiptir. Zararlı olan bakterilerin ortadan kalkması konusunda önemli bir etki yaratmaktadır. Kefir ve anne sütü en faydalı probiyotiklerdir. Anne sütü ya da Kefir bir pamuk yardımıyla göz tedavisi için kullanılmaktadır.

Göz Nezlesine Görsel

Bal

Bal, bilindiği üzere doğal olan bir antibiyotiktir. Birçok hastalığın tedavisinde alternatif çözüm olarak kullanılır. Bal, az bir miktarda süt veya su ile karıştırılarak kullanıldığında göz nezlesine karşı bir bir çözümdür. Bal, direk bir şekilde de göz kapaklarına uygulanabilir. Bir başka şekilde yarım su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı bal ilave ederek sağlanan karışım ile göze pansuman da yapılabilir.

Çaylar

Siyah çay ve yeşil çay bakteriyel ve viral enfeksiyonlara karşı oldukça faydalı olmaktadır. Paket çaylar demlendikten sonra ılıtılarak gün içerisinde 4- 5 kere göze uygulanır. Çay tedavisi göz ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Göz nezlesi için normal olarak demlenen çaya pamuk bandırılarak çaylı pamuk ile gözler temizlenebilmektedir.

Altın mühür

Altın mühür bitkisi uzun yıllardan bugüne kadar sağlık alanında kullanılmaktadır. Bitki iyileştirici özelliğe de sahiptir. Oluşan enfeksiyon ve bakterileri ortadan kaldırarak kısa bir sürede iyileşme göstermektedir.

Mevsimsel geçişlerde görülen göz nezlesi, tehlikeli bir rahatsızlık olmasa da sosyal hayatta oldukça can sıkan bir durumdur. Gözler kan kırmızısı renginde olduğundan insanlar göz nezlesi insanlara garip bakmaktadırlar ve hatta onlardan kaçmaktadırlar.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir