Göz Altı Kırışıkları Çözüm Yolları

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Sizlere göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir, sebepleri nelerdir, önlem almamız gereken işlemler konusunda bilgi vermek istiyoruz. Kırışıklıkların asıl nedeni vücudumuzdaki kolajen eksikliğidir. Kolajen azaldıkça kırışıklıklar daha kolay oluşur fakat bunu tetikleyici etmenler de vardır.

Göz Altı Kırışıklığı

Göz altı kırışıklıkları genellikle yaşla birlikte ortaya çıkmasına rağmen genetik yapıya, güneşte sürekli gözleri kısmaya ve sürekli tekrarlanan yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra beslenme,yaşam tarzı,stres,uyku bozuklukları, sigara ve alkol kullanımı, cilt bakımına özen göstermeme gibi durumlar da kırışıklıklara sebep olmaktadır.

Göz altı kırışıklıklarını tamamen ortadan kaldırmanın bir çözümü olmasa da farklı yöntemlerle görünümlerini azaltmak mümkündür.

Göz çevresindeki hassas bölgeleri  nemli  tutmak ve özel kremler kullanmak kırışıklıkları azaltmaya yönelik en etkili yöntemlerden olacaktır. Bunların yanı sıra düzenli bir beslenme programı ile yeterli sebze ve meyve tüketmek, vücuda antioksidan maddeler almak vücut için gerekli vitamin ve mineralleri depoladığından, cildin toparlanmasını ve kırışıklıkların da daha az görünmesini kolaylaştıracaktır.

Göz Altı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir Çözüm Yolları

  • Her sağlık sorunun çözümünde önerildiği gibi göz altı kırışıklıkları için de egzersiz cildi ve kasları sıkılaştıracağından önemli ölçüde etkiye sahip olacaktır.
  • Çok erken veya çok geç yatmak, gerektiğinden az veya fazla uyumak kırışıklıklarla birlikte göz altı torbalarına ve morluklara yol açacaktır. Bu nedenle her gün aynı saatte yatıp kalkmak ve düzenli uyuma sağlanırsa vücudumuzda buna alışacak ve kırışıklıklar o yönde giderilecektir.
  • Soğuk su vücudu diri tutar. Banyo yaptıktan sonra yüzünüze soğuk su çarpmak ve gün içinde birkaç defa yüzünüzü soğuk suyla yıkamak oldukça yararlı olacaktır. Susuz kalan cilt kurur ve esnekliğini kaybeder  ve kırışıklıklara davet çıkarır. Cilt sağlığını korumak ve sürdürmek için günde en az 2 litre su içilmelidir.
  • Haftada iki kez cildinizin hassaslığına göre yüz maskesi yapılabilir.
  • Günde iki defa yüz masajı uygulayarak da kısa bir süre sonra kırışıklıklardan büyük oranda kurtulabilirsiniz.

Yukarıda belirlediğimiz gibi cilt egzersiz, çok erken ve geç yatmak, soğuk su ile yıkama, yüz maskesi, yüz masajı gibi etkenler göz altı kırışıklıklarına yardımcı etken olarak belirlenmiştir. Sağlıklı günler dileriz.

 

 

 

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

1 Yorum

  1. göz altı kremleri ne kadar sağlıklı acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir