Gebelikte Hangi Bitki Çayı içilir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Gebelikte Hangi Bitki Çayı içilir

Gebelikte Hangi Bitki Çayı içilir,  diye o kadar fazla merak var ki, bizlerde buna bir cevap oluşturmak istedik. Aslında bitki çaylarını genellikle gelişigüzel kullanmak ve bulunan her çayı içmek ister hamile iken ister hamile olmadan da oldukça sakıncalıdır. Eğer doktorunuz sizlere izin veriyorsa ve bitki çayı içebilirsiniz derse birkaç türü günden 2 fincan kadar içebilirsiniz.
Genellikle en çok sevilen tatlar rahatlıkla içilebiliyor.  Gebelikte hangi bitki çayının içinde en çok meyve çaylarını görüyoruz. Yani doğal olduğuna eminseniz bütün meyve çaylarını içebilirsiniz. Bunun dışında birçok bitki çayını daha içebilirsiniz.

Gebelikte Hangi Bitki Çayı içilir
Gebelikte Hangi Bitki Çayı içilir görsel

Gebelikte içilen bitki çayları

Nane

Limon

Zencefil

Ihlamur

Papatya

Rezene

Yeşil çay

Gibi bitki çaylarını tüketebilirsiniz. Yine bahsettiğimiz gibi eğer çok fazla beğeniyorsanız ve bolca içmek istiyorsanız bunun için doktorunuzda cevap almalısınız. Örneğin. Rezene zararsız gibi durabilir ama sizleri ishal etme olasılığının çok büyük olduğunu bilmelisiniz. Bu sebeple de içerseniz de mutlaka bir ya da iki fincan çay içmeli ve gün içinde birçok farklı tadı da karıştırıp tüketmeyiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir