Gastrite Ne iyi Gelir ?

Gastrite Ne iyi Gelir
Gastrite Ne iyi Gelir

Gastrite Ne iyi Gelir, Gastrit nasıl geçer, konularına bir göz atalım

Mide zarının iltihaplanması ile meydana gelen bu durum yüzde %80 yiyecekler ile ilgilidir. %20 lik kısım ise ilaçlar, bağışıklık sistemi ve genetik faktörler ile ilgilidir. Eğer gastrit sorunu tedavi edilmez ise ülsere dönme riski oldukça yüksektir ve sonra ki süreç ise ne yazık ki kansere kadar ulaşabilmektedir. Bu nedenle hastalık gastrit aşamasında dikkate alınmalı ve önlenmelidir.

Gastrite Ne iyi Gelir

Gastrite en iyi gelen yiyecekler listesinde yoğurt üst sırada yer almaktadır. Özellikle kimyasal ve koruyucu madde bulunmayan ev yoğurdu gastrit tedavisinde önemli bir rol üstlenmektedir. Günde 2- 3 kase tüketilen yoğurt gastrit sorununu kronik hale getirmeden tedavi etmeye yardımcı olur. Özellikle sabah aç karnına ve gece yatmadan önce tüketilen bir kase yoğurt oldukça faydalı olmaktadır. Bunun yanı sıra yoğurda karıştırılan doğal bal yahut muz ile tüketiminin de büyük faydası bulunmaktadır.

Gastrit nasıl geçer

Bunun yanı sıra günde bir bardak papatya çayı da gastritte önemli bir tedavi olarak görülmektedir. İltihap üzerinde etkisi tıp dünyasında bilinen papatya mide zarında ki iltihaba da iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle gece yatmadan önce içilen papatya çayı gastrit ağrılarını dindirmekte ve tedavi için önem taşımaktadır.

Gastrite iyi gelen diğer bir bitki ise nanedir. Nane kapsülleri ve bunun yanı sıra taze nane yaprakları gastrit tedavisinde önem taşımaktadır. Günaşırı nane tüketimi gastrit için oldukça faydalıdır.

İlginizi Çekebilir

Kulak ağrısına bitkisel çözüm

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısına ne iyi gelir evde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir