Gastrit Belirtileri ve Tedavisi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Gastrit Belirtileri ve Tedavisi

Gastrit Belirtileri ve Tedavisi, Zamansızlıktan ve iş temposundan çoğu zaman yiyecek ve içeceklerin bizi nasıl etkilediğini düşünmeden tüketiriz. Hafif bir ekşime var, karnım ağrıyor biraz, sanırım yediklerimden oldu… Bu gibi cümleleri sıklıkla kurmaya başladıysanız, vücudunuz size bir şeyler söylemek istiyor olabilir mi?

Gastrit, sık rastlanılan bir mide rahatsızlığı olmasına ve her iki yetişkinden birinde rastlanmasına karşın, belirtileri pek fazla önemsenmemektedir. Genelde ülser belirtileri gibi yoğun olmasa da, tedavi altına alınmadığı takdirde ülser kadar mideye ve tüm sindirim sisteminize zararı olabilmektedir. Genelde 40’lı yaşlardan sonra daha yoğun olan bu hastalık 20’li yaşlarda da görülebilmektedir.

gastrite ne iyi gelir

Gastrit Tedavisi için kimyasal ilaçlar, antibiyotikler olduğu gibi, son dönemlerde şifalı bitkilerden de faydalanılmaktadır. Aslında en önemlisi sık sık küçük öğünler halinde yiyerek midemizi fazla yormamak, kafeinli ve asitli içeceklerden uzak durup, yağlı ve baharatlı yiyecekleri olabildiğince azaltmaktır.

 

Düzenli spor yapmak ve dolaşım sistemimizin sağlıklı olması da Gastrit Tedavisi için önemli bir tedavi şekli olmaktadır. Elbette damak tadımızın değişmesi ilk zamanlarda kendimizi biraz kötü hissettirse de, gecenin bir yarısı mide ilacı almaktan iyidir.

 

Gastrit Tedavisi için alternatif olarak kullanılan pirinç lapası, petekli bal, çiğ patates suyu, kadife çiçeği, hindistan cevizi suyu, zencefil, başlıca doğal tedavi yöntemlerindendir. Bunun yanında bol bol su içmek, mide asidinin yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olacağından oldukça önemlidir. Gün içerisinde bol bol su tüketmek, bizi ileriki zamanlarda bu gibi hastalıklara yakalanma riskinden uzaklaştırmış olacaktır.

 

Ya da mönünüze brüksel lahanası, bezelye, fasulye, lahana, brokoli ve kuşkonmaz gibi yaprakları koyu yeşil renkli bitkileri eklediğinizde de gastrit ile oldukça önemli bir düzeyde savaşmış ve tekrardan oluşmasını önlemiş olursunuz.

 

Başvurulan tüm alternatif tedavi yöntemleri olsun, doktorunuzun verdiği ilaçlar olsun en önemlisi vücudunuzu duyabilmek ve belirtilerini çok geç kalmadan fark etmekten geçmektedir.

 

Gastrit tedavisi aslında farkında olarak üzerine eğildiğimizde bize sağlıklı yiyecekleri tüketme alışkanlığı katan bir durum. Çünkü bir defa bu şekilde bir beslenme ve yaşam tarzına adapte olunduğunda vücudunuzu daha sağlıklı hissedecek ve bu da size kendinize güven ve mutluluk hissi verecektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir