Funda Yaprağı, Funda Yaprağı ile Zayıflama, Funda Yaprağının Faydaları

SON GÜNCELLEME: Kasım 5, 2017

Funda Yaprağı, Funda Yaprağı ile Zayıflama, Funda Yaprağının Faydaları

Funda Yaprağı, Funda Yaprağı ile Zayıflama, Funda Yaprağının Faydaları, Bu yazımızda halk tarafından süpürge otu olarak bilinen funda yaprağının faydalarından bahsedeceğiz. Özellikle son zamanlarda Ömer Coşkun’un da funda yaprağı çayı ile zayıflanabileceğinden bahsetmiş olması ve bu durumu vurgulaması funda yaprağına olan ilginin ve arama motorlarındaki arama hacminin artmasına neden olmuştur.

 

Bu yazımızda funda yaprağı zayıflatır mı, funda yaprağı çayı nedir, funda yaprağı ile zayıflama, funda suyu, funda yaprağı çayı nasıl demlenir gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Funda Yaprağı, Funda Yaprağı ile Zayıflama, Funda Yaprağının Faydaları
Funda Yaprağı, Funda Yaprağı ile Zayıflama, Funda Yaprağının Faydaları görsel

Funda yaprağını nasıl kullanabilirim?

Funda yaprağını, funda yaprağı çayı yada funda yaprağı suyu olarak tüketebilirsiniz. Her iki formda kullanmakta size fayda sağlayacaktır.

Funda bitkisinin insanlara faydalı olan tarafı ise funda yaprağında gizlidir. Şimdi şifa kaynağı funda yaprağının faydalarından ve funda yaprağı çayının nasıl hazırlanacağından bahsedeceğiz.

 

Funda yaprağının faydaları nelerdir?

  • Funda yaprağının böbrek taşlarına, böbrek kumlarına ve bu rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkan ağrılara iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda funda yaprağı çayının taş düşürücü etkiside bulunmaktadır.
  • Funda yaprağı gut hastalığına iyi gelmektedir.
  • Funda yaprağı yeni doğum yapmış ve süt sorunu çeken anneler için anne sütünü arttırma etkisine sahiptir.
  • Funda yaprağı çayının idrar söktürme ve iltihap giderme özelliği bulunmaktadır.
  • Funda yaprağı çayı uzun süren ve zorlu ishallerin tedavisinde bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır.

Funda yaprağının daha sayamadığımız ve bu yazımızda belirtemediğimiz birçok faydası bulunmaktadır.

Funda yaprağı çayı nasıl hazırlanır?

Funda yaprağı çayının hazırlanması aslında çok basit olup bildiğimiz çay demlemeye çok benzemektedir. Funda yaprağı çayı için öncelikle su kaynatılmalı ve içerisinde yeteri kadar funda yaprağı ilave edildikten sonra 3 dakika kadar daha kaynatılmalıdır. Bu işlemin ardından 15-20 dakika kadar beklemeye bırakılarak demlenmesi sağlanır. Bu işlemin sonucunda işte karşınızda funda yaprağı çayı

Funda yaprağı çayı zayıflatır mı? funda yaprağı zayıflatır mı ? Funda yaprağı çayı ile zayıflama

Funda yaprağı çayı bitkisel zayıflama yöntemi olarak sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Funda yaprağı çayı bağırsaklardaki emilimin artmasını sağlar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur. Funda çayı insülin dengesini sağlar böylelikle tokluk hissi meydana getirir ve açlık hissini giderir. Funda yaprağı çayını günde 3 kez ve birer kez tüketmelisiniz. Fakat lütfen şunu unutmayınız. Funda yaprağı çayı aynen bildiğiniz çay gibidir. Funda yaprağı çayının dem bölümünden bardağınıza koyun ve üzerine sıcak su ekleyerek çayı tüketiniz. Çünkü Funda yaprağı çayı çok sert bir çaydır ve direk tüketmeniz hem zor hem de yan etkiler ortaya çıkarabilir. Funda yaprağı çayını özellikle basen ve bacak bölgelerini inceltmek isteyen ve bölgesel kilo problemi olan kişilere önermekteyiz.

Funda yaprağı kullananlar, funda yaprağı çayı kullananlar

Yukarıda ifade etmiş olduğumuz bilgiler ışığında bu ürünü temin edip ve kullanan siz değerli okuyucularımızın funda yaprağı çayı ile ilgili kullanıcı yorumlarını beklemekteyiz.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir