Frenk üzümü, Frenk Üzümü Faydaları

SON GÜNCELLEME: Kasım 1, 2017

Frenk üzümü, Frenk Üzümü Faydaları

Frenk üzümü, Frenk Üzümü Faydaları, Frenk üzümü uzun salkım şeklindedir, taneleri ufak ve kırmızıdır. Tadı ekşimsidir ve 100 den fazla çeşidi vardır. Frenk üzümünün şurubu yapılır ve bir çok hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Frenk Üzümü Faydaları

Başta iştahı açar ve hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki ödemi söker ve sarılık hastalıklarında kullanılır. Sindirim yollarında bulunan iltihapları vücuttan söker. Frenk üzümü karaciğer hastalıkları tedavisinde kullanılıyor. Çekirdeğinde karaciğeri koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler bulunuyor. Frenk üzümü reçel ve şurup olarak kullanılıyor.

Frenk üzümü, Frenk Üzümü Faydaları
Frenk üzümü, Frenk Üzümü Faydaları görsel

 Frenk Üzümü yararları

Fren üzümü astıma çok iyi gelir. Uykusuzluk, karaciğer rahatsızlıkları, gece terlemelerine iyi gelir. Bunun yanında zihni güçlendirir, kan basıncını düşürür, susuzluğa iyi gelir ve böbrek için mükemmel bir tonik görevi üstlenir. Frenk üzümü sarılık hastalığında kullanılır ve şurubu oldukça besleyicidir.

Frenk üzümü kanser hücrelerinin ilaçlara gösterdiği tepkileri kırıyor. Vücudun direncini artırıyor. Böbrek taşlarının düşmesi çok sıkıntılı bir durumdur ve kişilerin çok acı çekmesine sebep olur. Frenk üzümüz şurubu sayesinde bu işlem çok hafif gerçekleşiyor ve böbrek taşları kendiliğinden düşüyor.

 frenk üzümü nerde satılır – Nasıl Yetiştirilir ?

Frenk üzümü asıl olarak Kuzey Yarımkürenin ılıman bölgelerinde doğal olarak yetişen bir tropik meyvedir. Bu harika egzotik meyve bir çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı için çok tercih edilir. Besin değeri oldukça yüksektir ve Alzheimer gibi çabuk ilerleyen bir hastalığına yakalanma riskini azaltılıyor. Bunun yanında diyabet için çok bir önleyicidir.

Bazı hastalıklara yakalanmadan önlem almak çok daha doğrudur. Frenk üzümü şurubu da bu koruyucu antioksidan ve önleyicilerden biridir. Frenk üzümü kırmızı, siyah ve beyaz renklerde oluyor. Böbrek taşlarına iyi gelen ise siyah frenk üzümü suyudur. Frenk üzümü Çin Tıbbına göre kurutularak kullanılıp çayı yapılıyor. Fakat hamilelik dönemlerinde kullanılmıyor.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir