Frengi Nedir Neden Olur Nasıl Belirti Verir

SON GÜNCELLEME: Kasım 15, 2017

Frengi Nedir Neden Olur Nasıl Belirti Verir

Frengi Nedir Neden Olur Nasıl Belirti Verir, Bazı hastalıklar bulaşıcı ve salgın olur iken, bazı hastalıklar ise en yakınında ki de dâhil olmak üzere, çevresine hiç zarar vermez ve bulaşmaz.Bulaşıcı olan hastalıklar bulaşıcı olmayan hastalıklara göre daha çok korkuturlar çünkü başkasından bulaşma olasılığı olduğundan, kişi kendini korusa dahi kendine özen gösterse dahi elinde olmadan başkalarında hastalık kapabilir.

Bu bulaşıcı hastalıkların bazılarına zührevi hastalık adı da verilir. İşte bu bulaşıcı hastalık türlerinden bir tanesi de ‘’ frengi ‘’ adı verilen hastalık çeşidi.

Frengi Nedir Neden Olur Nasıl Belirti Verir
Frengi Nedir Neden Olur Nasıl Belirti Verir görsel

Halk arasında frengi olarak bilinen bu hastalık türüne, tıp dilinde ki adı ile ise ‘’ sifilis ‘’ olarak bilinir.

Frengi, cinsel yol ile bulaşan bir hastalık türüdür. Hastaların % 90 gibi büyük bir oranı cinsel ilişki sırasında mikrobu kapmış ve hastalığa yakalanmıştır.

Bu gibi bulaşıcı ve tehlikeli hastalıklardan kaçınmak için, evlilik dışı ilişkilerden kesinlikle ve kesinlikle uzak durulmalı, evlenmeden önce kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Evlenir iken yapılan sağlık taramaları mevcut olduğu için, evli kişilerde bu hastalığın bulaşma oranı yok denecek kadar azdır.

Ayrıca frengi taşıyan anne adayları bebeklerine de bu mikrobu geçirir ve doğacak yeni bireyler de frengi olma olasılığı taşır.

Bu yüzden evlenirken de mutlaka sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir