Fındıgın Sağlığa Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Fındıgın Sağlığa Faydaları

Fındıgın Sağlığa Faydaları,  Merhaba Sevgili Okurlar, Ülkemizin geçim kaynaklarından biri olan fındığın sağlığımıza olan yararlarını sizler için araştırdım ve kendimin bile farkında olmadığım bir sürü yararını keşfettim.Gelin hep beraber inceleyelim.Hanımlar bilhassa iş size düşüyor. Çünkü bizler anneyiz bir çok konuda donanımlı olalım ki ! Evlatlarımıza eşimize dostumuza bu yararları sunalım haksız mıyım ? Fındığın ilk içeriğinde olanları sizlerle paylaşmak istiyorum.B,A,C,E vitaminleri bolca bulunmaktadır. Oldukça faydalı olan fındık bedenimize enerji verir, büyüme çağındaki çocuklara hamile bayanlara çok faydalıdır neden mı ? İçinde ki fosfor ve demir çok faydalıdır.Çok enteresan bir bilgiye de ulaştım fındık ağacı kabuğu kuvvetli bir antibiyotik etkiye sahiptir. Gelelim faydalarına ;

1- Kemiklerin gelişmesi için gerekli olan kalsiyumu içinde barındırdığı için çocuklarda ve yaşlılarda kemiklerin korunmasına etkili bir şifa kaynağıdır.

2-İçinde bulundurduğu omega 3 damarları koruyarak kan akışını düzenlediği için kalp krizini de otomatik olarak engeller.

Fındıgın Sağlığa Faydaları
Fındıgın Sağlığa Faydaları görsel

3- Doymamış yağ oranını Dr lar sürekli olarak gündeme getiriyor kullandığımız yağlarda doymamış yağ olmasına dikkat çekiyorlar.İşte mucize bitki Fındık doymamış yağ bakımından zengin olduğu için kalp sağlığımızı da korumakta.

4-Bir avuç fındık reklamını anımsamayan yoktur.Cinsel gücü kuvvetlendirir.-

5-Fındığı ezerek bir tutam çıkan yağı normal yağla kremala edip cildinize sürebilirsiniz.Sert ciltleri yumuşatır.Güneşin tehlikeli uv ışıklarından cildinizi korur.

6-Aman dikkat tansiyon hastaları fazla miktarda fındık tüketmeyecek lütfen dikkat edelim.

7-Antioksidanın en fazla olduğu besin kaynağıdır. Bu yüzdende cilt kanserini önler.

8-Yaşlılık bir kader değil önlemler alınırsa gayet sağlıklı bir şekilde de yaşlanılabilir. Elinizdekinin kıymetini bilin . Günlük olarak bir buçuk bardak tüketeceğiniz fındık içinde bulunan vitaminler ve antioksidan bolluğu ile cildinizdeki kırışıklıkları önler.Pahalı kremlere gerek yok hanımlar mucize elinizin altında.

9- Saç sağlığından tutun,kilo vermeye,kas ağrılarına,kabızlık sorununa,içinde bulunan b6 vitamini de sinir sistemimizi korur.

Evet sevgili okurlarım fazla uzakta aramamalı şifa kaynaklarını ülkemizde doğu kara deniz olmak üzere artık bir çok yörede fındık üretimi yapılmakta.Sağlık için kimyasallara saldıracağımıza Yüce yaradanın bizler için sunduğu bu şifa deposundan neden faydalanmayalım ki. menopoza giren bayanların haberi olsun bir avuç fındıkla menopoz sıkıntılarının azalmasına yardımcı oluyor denemeye değer derim sevgili hanımlar. Evet güzel ülkemin güzel insanları ben sizler için en detaylı araştırmayı yaptım kullanmak faydalanmak sizlere kaldı. Sağlık dolu günlerde buluşmak üzere

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir