Evde Tonik Yapımı

Evde Tonik Yapımı

SON GÜNCELLEME: Mayıs 9, 2018

Bu yazımızda evde tonik nasıl yapılır? Evde tonik yapımı için nelere ihtiyacınız var? Evde pratik ve doğal tonik nasıl else edilir? Ayrıntı bir şekilde açıklayacağız. Tonik, vazgeçemediğimiz güzellik ürünlerinden biri. Geniş gözenekleri önlemede ve cildinizin hava almasını sağlamada oldukça etkili olan tonik için, bütçenizden ciddi bir rakam harcamanıza gerek yok.

Dilerseniz, evde de tonik yapabilirsiniz. Evde Tonik Yapımı, oldukça kolaydır. Burada farklı  cilt tipleri için, tonik tariflerini vereceğiz. Siz de, Evde Tonik Yapımı sayesinde, en ucuz, pratik ve doğal şekilde, güzelliğinizi koruyabilir, cilt bakımının en önemli adımını doğal yoldan tamamlayabilirsiniz. 

Karma Ciltler İçin Evde Tonik Yapımı

Karma Ciltler için tonik yapmak isteyenler, kuşburnu ve yarım su bardağı su ile bu işi çözebilirler. Suyu kaynattıktan sonra, içine kuşburnunu katın. On dakikaya yakın demlenmesini bekleyin. Sonra karışımı süzün ve dilediğiniz zaman tonik olarak kullanın.

Yağlı Ciltler için Evde Tonik Yapımı

Yağlı Ciltler için tonik yapmak isteyenler, soda ve elma sirkesinden faydalanabilir. Sekiz yemek kaşığı sodayı, iki tatlı kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Sonra bu karışımı hem sabahları hem de akşamları tonik olarak rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Sivilceli Ciltler için Evde Tonik Yapımı

Sivilceli Ciltler için tonik yapmak isteyenler, saf alkol, adaçayı ve biberiyeden faydalanabilirler. Önce bir cezvenin içinde su kaynatın, adaçayını ve biberiye otunu içine ekleyin. Yirmi dakikaya yakın demlenmesini bekleyin. Sonra süzün ve içine bir kahve fincanı alkol ekleyin. Yirmi gün boyunca, her akşam bu karışımı kullanabilirsiniz.

Hasssas Citler İçin Evde Tonik Yapımı

Hassas Ciltler için tonik yapmak isteyenler, kuru maya, süt , ebegümeci ve lavanta kullanabilirler. Bir fincan sütün içerisine, iki yemek kaşığı kuru mayayı ve tamamı bir yemek kaşığını geçmeyecek şekilde bitkileri atın. Bu şekilde kaynatın. Kaynadıktan sonra, biraz soğutun. Sonrasında bir tülbent ile karışımı süzün. Bir hafta boyunca tazeliğini koruyan bu toniği, günde bir kere kullanabilirsiniz.

Gözenek Sıklaştırıcı Tonik Yapımı

Gözenekleri sıkıştırmak için tonik yapmak isteyenler, iki çay kaşığı sirke ve yine iki çay kaşığı gül suyu ile diledikleri toniği hazırlayabilirler. İki malzemeyi karıştırıp, her gün taze olarak hazırlamanız gereken toniği, pamuk yardımı ile cildinize yedirebilirsiniz.

Canlandırıcı Tonik Yapımı

Canlandırıcı bir tonik yapmak isteyenler, 100 ml beyaz şarap, bir adet kahve filtresi, 50 ml gül suyu ve birkaç adet kurutulmuş gül yaprağı ile bu toniği hazırlayabilirler. Mümkünse koyu renkli bir kavanozun içine önce gül yapraklarını atın. Sonra da beyaz şarabı ekleyin. On beş gün boyunca sıcak bir yerde bekletin. Güneş görmemesine dikkat edin. Sonra açın ve tülbentten geçirerek süzün. Bir kere de, kahve filtresinden geçirerek süzün. Sonra karışıma, gül suyunu ekleyip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Skolyoz Derecesi Hesaplama

İÇİNDEKİLER Skolyoz Derecesi HesaplamaSkolyoz Derecesi Hesaplama İçin Farklı Bir Yöntem Skolyoz Derecesi Hesaplama yazımız içerisinde …

1 Yorum

  1. Kimyasal kullanmak istemeyen, petrol bazlı ürünleri tercih etmeyenler için süper.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir