Evde Doğal Sivilce Tedavisi için 3 Yöntem

SON GÜNCELLEME: Kasım 23, 2017

Evde Doğal Sivilce Tedavisi için 3 Yöntem

Evde Doğal Sivilce Tedavisi için 3 Yöntem, Bazı sivilce tedavi yönetemleri piyasada satılan ürünler kadar etkili olmayabilir ama maddi olarak tasarruf yapmanızı sağlar. Bu yazımızı okuduktan sonra hem tasarruf yapıp hem de cildinize zarar vermeden,sağlıklı ve kolay bir şekilde sivilcelerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Evde sivilce tedavisi için 3 yöntem yazımızda bulunan tüm yöntemler doğaldır ve piyasada satılan ilaç/kremler gibi herhangi bir kimyasal madde içermezler. Eğer bu yöntemleri merak ediyorsanız buyrun bakalım!

Doğal sivilce tedavisi

#1 Zeytin Yağı İle Sivilce Tedavisi

Biliyorum, zaten yağlı olan cildimize zeytin yağı sürmek delice gelebilir. Ancak zeytin yağı yıllarca temizleyici madde olarak da kullanılmıştır. Sivilce tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Elimize bir miktar zeytin yağı döküp cildimize masaj yaparcasına sürüyoruz. Burada önemli olan iyice bastırarak masaj yapmanız.

En azından 3 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın ve üzerini ısıtılmış havlu ile kapatın. Buhar cildinizdeki gözenekleri açmada yardımcı olavaktır. Havlu soğuduktan sonra kaldırıp, cildinizdeki yağı temizleyebilirsiniz.

#2 Hint Yağı İle Sivilce Tedavisi

Hint yağı da zeytin yağı mantığında kullanılır. Bu yöntemlerin işe yarama sebeplerinden biri de cildimizin de yağ içermesi.

Piyasada satılan çoğu ürün “cildinizi yağlandan arındırır” ve bunun gibi vaatlerle satılmaktadır. Aslında sanılanın aksine cildi yağdan arındırdıkça vücudumuz daha çok yağ üretir. Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için yağlardan yararlanmak çok daha mantıklıdır.

#3 Kabartma Tozu İle Sivilce Tedavisi

Kabartma tozu evde sivilce tedavisi için iki bakımdan etkilidir. İlk etkisi  ölü deriyi ciltten uzaklaştırarak tıkanmış gözenekleri açar. Cildin pul pul olmasını önler.

Diğer etkisi ise kabartma tozu sivilceye neden olan bakterileri öldürür. Kabartma tozunu sivilce tedavisi olarak kullanmak için öncelik yüzünüzü ıslatın. Elinizde kabartma tozu ve su ile bir hamur oluşturun. Bir dakika boyunca suratınıza masaj yaparak sürün. Masaj sonrası soğuk su ile durulayın.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir