Et Beni Nasıl Geçer
Et Beni Nasıl Geçer

Et Beni Nasıl Geçer

SON GÜNCELLEME: Ağustos 2, 2018

Et Beni Nasıl Geçer
Et Beni Nasıl Geçer

Et Beni Nasıl Geçer ?

Genellikle zararsız olan et benlerinin birçok türü vardır. “Siğil” şeklinde olan et benleriniz var ise mutlaka bir doktor aracılığıyla tedavi olmanız gerekmektedir. Bunlar dışında olan et benleri zararsızdır denilebilir. Vücudumuzun çoğu yerinde çıkabilirler. Özellikle koltuk altlarında, boyunda ve bacak aralarında çıkmaktadırlar. Buralarda çıkan et benlerinin bulaşıcı bir yönü yoktur. Ciltte kendiliğinden ortaya çıkar. Özellikle kilolu olan kişilerde derinin birbirine sürtmesi veya sıkışması ile daha çok meydana gelebilmektedir. Evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz kremlerle et benlerinden kurtulabilirsiniz.

Doğal Yolla Et Benlerinden Kurtulmak

Göz çevrenizde bulunan et benlerine doktor gözetimi dışında herhangi bir şekilde krem veya ilaç kullanmamalısınız. Göz çevresindeki hassasiyet sebebiyle uygulayacağınız kremler neticesinde kör bile olabilirsiniz bu yüzden doktora danışmadan asla hareket etmeyiniz.

Göz çevreniz dışında bulunan koltuk altı, boyun ve bacak arasında bulunan et benleriniz için en iyi gelen ve doğal bir ilaç olan ‘incir sütü’ nü deneyebilirsiniz. Henüz daha olmamış incirlerin içinde bulunan sıvıya incir sütü denir ve et benlerinize sürdüğünü zaman onları kurutur. Bunun dışında “kekik yağı” sayesinde et benlerinizden kurtulabilirsiniz. 2-3 damla kekik yağı ile 5-6 damla Hindistan cevizi yağını karıştırıp bir kulak çubuğu yardımıyla et benlerinizin üzerine sürerek uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda eczaneye giderek alabileceğiniz nasır  ilaçlarıyla da et benlerinizi kurutabilirsiniz. Yalnız nasır ilacı kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Et beniniz dışında bir yere sürmemelisiniz. Çünkü bu ilaçlar asit yapıdadır ve et beni olmayan yere sürüldüğünde deri tahrişlerine sebebiyet verir.

Et Beni Nasıl Geçer

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir