Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer, Ergenlik döneminden itibaren ortaya çıkan sivilceler, pek çok kimse için adeta kâbus haline gelmektedir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için hemen hemen herkes ergenlik sivilceleri nasıl geçer diye bir arayışa mutlaka girmiştir. Sivilceler vücuttaki bazı hormonların ve yağ oranlarının değişmesiyle ortaya çıkan bir nevi yaralardır diyebiliriz. Yara olarak nitelendirdiğimiz için mutlaka profesyonel kişilerin kontrolünde tedavi edilmesini öneririz.

Gerek görüntü bozukluğuna sebep vermesi gerekse kaşıntı gibi olumsuzlukları nedeniyle çoğu zaman öz güven yıkımına ve moral bozukluklarına yol açabilmektedir. Kendine güvenmenin en yoğun şekilde ortaya çıktığı dönemlerde ortaya çıkan ergenlik sivilcelerinden anında kurtulmak kolay olmasa bile yapılabilecek birkaç önemli hamleler sonucunda kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır. Ergenlik sivilceleri nasıl geçer diye merak edenler için kısa ve öz olarak biraz bahsedelim.

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer görsel

* Hem kızlar hem de erkekler için yüzdeki ergenlik sivilcelerinden kurtulmanın en etkili yolu hijyenden geçer. Özellikle terlediğiniz zaman yüzünüzü iyice yıkayarak temizlemelisiniz. İdeal sivilce sabunları ile bu temizliği daha başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ellerinizi yüzünüze temas ettirmekten ve sivilceleri sıktırmaktan kesinlikle uzak durmalısınız.
* Deri yüzeyinde çıkan sivilce ve akneler yağlanmadan ötürü yüzeye yapışarak dış ortamdaki her türlü kir ve pisi tutarak yapışmasını sağlar. Bu olumsuzluktan kurtulmak için haftada 34 kez buhar banyosu yaparak bunlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Kaynayan suyu bir kaba koyduktan sonra ortaya çıkan buharlara yüzünüzü tutarak aknelere uygulayın. Buharın yüzünüzü iyice yumuşatmasının ardından hafifçe sıkarak akneleri temizleyebilirsiniz. Böylece yüzünüzün hava almasını sağlayarak temizleyebilirsiniz.
* Ergenlik sivilceleri nasıl geçer diye elbette erkekler de merak etmektedir. Ergenlikten itibaren çıkan kıllar ve sakallar sivilcelerin iltihaplanmasına ve çoğalmasına yol açar. Bu sorundan kurtulabilmek için sıkça tıraş olup yüzünüzü temiz tutmanız akıllıca olacaktır.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir