En İyi Lazer Epilasyon Yöntemi Hangisi

SON GÜNCELLEME: Mart 29, 2018

Son zamanlarda, vücutta bulunan kıl ve tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmak, artık ülkemizde bayan ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem haline geldi. Bununla birlikte birçok güzellik merkezi ve epilasyon makineleri ortaya çıktı. Peki tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz?

En İyi Lazer Epilasyon Metodları

İğneli epilasyon

Kıl köküne elektrik verilerek uyarılması sonucunda kökü yok eden bir yöntemdir, çok fazla acı verdiği için nadiren tercih edilir.

Ütüleme (Diode) Lazer Epilasyon

En çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bunun sebepleri ise her cilde ve yüz bölgesine uygulanabilir olması, yanık ve yara oluşturma riski diğer cihazlarına göre daha az olmasıdır. Koyu renkli ciltlere sahip kişilerde, daha etkili olmasıyla birlikte kalın ve ince tüylerde de etkisini gösterebiliyor.

Alexandrite Lazer Epilasyonu

Alexandrite lazer epilasyonu soğutma sistemi ile deriye direkt temas etmeden uygulanır. Alexandrite lazer epilasyon makinası en çok açık tenli kişilerin tercih edebileceği bir makinadır. Esmer ve bronz tenli kişilerde kullanıldığında, ciltte yanıklara ve lekelere sebep olma riskini taşıyor. İnce kıllarda ve tüylerde etkisi azdır.

ND: YAG Lazer Epilasyon

NdYAG lazer epilasyon cerrahi tedavi ve damar tedavisi için kullanılan cihazdır. Ciltte yanık oluşturma riski çok az olduğu için koyu cilt tipine sahip kişilerin rahatlıkla tercih ettiği bir metottur. Tek olumsuz yönü ise çok acılı ve ağrılı bir yöntem olmasıdır.

IPL (Intense Pulse Light – Darbeli Işık) Lazer Epilasyon

Yakın zamana kadar çok fazla tercih edilen bir lazer epilasyonu iken şuan günümüzde farklı cihazlar olduğu için nadir tercih edilenler arasındadır. IPL lazer epilasyon, uzun süre etkisini göstermekle birlikte, uygulanırken çok az acı hissedersiniz ve bütün cilt tiplerine uygulanabilir.

Buz (Soprano Ice) Lazer Epilasyon

En son çıkan bir lazer epilasyondur. Tüm cilt tiplerine ve kıl çeşitlerine uygulanabilir. Cihaz da soğutma bölümü olduğu için acısı neredeyse hiç hissetmeyeceğiz bir makinadır. Her mevsim uygulanabildiği için tercihlerinizin arasında ilk sırada yer alıyor.

Hangi makinayı seçerseniz seçin kesinlikle %100 sonuç elde edemezsiniz. Lazer epilasyonlarında, mutlaka bir uzman tarafından önce kıl ve cilt tipiniz kontrol edilip, daha sonra yaptırmalısınız. Uzun ve kalıcı sonuçlar istiyorsanız, yaz mevsiminde lazer epilasyonu tercih etmeyin, tercih edenlerin güneş ışınları yüzünden ciltlerinde yara ve yanıklar meydana gelmektedir. Yaz mevsiminde mutlaka cildinize güneşten koruyucu kremler sürmeyi ihmal etmeyin.

Diğer yazımız olan Lazerle Boyun Fıtığı Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir