Elma Yemek Gerçekten Zayıflatır Mı?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Elma Yemek Gerçekten Zayıflatır Mı?

Elma Yemek Gerçekten Zayıflatır Mı?, Elma zayıflatır mı?  sorusu soran bakımlı bayanlar için bu konuda rehber olmak amacıyla bir araştırma yaptık. Çoğu insanlar elma diyetiyle zayıfladığını söylerler. Sadece elma yiyerek zayıflamak sağlıklı lı değil. Elma yiyerek zayıflama, 1 elma yiyerek nasıl kilo verilir? Bu konuya değinmeden önce kısaca fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanların yaptıkları hatalardan bahsedelim. İnsanlar son yıllarda yaşanan en büyük sorunlardan biri olan obezite ile savaş konusunda değişik değişik yollar denemektedir.

Elma Yemek Gerçekten Zayıflatır Mı?
Elma Yemek Gerçekten Zayıflatır Mı? görsel

Elma ile zayıflama

Yapılan bir çok zayıflama yöntemleri sağlıklı olmadığından kilo vermek bir yana sağlık sorunların ortaya çıkması ayrı bir problem halini aldı. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar kilo verme amacıyla denemedikleri yöntem kalmasa da fazla kilolardan kurtulma uğruna duydukları, gördükleri bütün yöntemleri denemektedir. Ancak uzmanlar her insanın farklı bir genetik yapısı olduğundan her görülen veya duyulan diyet yöntemini denemenin fayda yerine zarar vereceğini vurgulamaktadır. Bir çok yöntem olduğunu hatırlatan uzmanlar doğal yoldan kolayca kilo vermenin de mümkün olduğu belirtilmektedir. Mesela yemekten önce bir elma yemek suretiyle kilo vermek mümkündür. Elma ile zayıflama konusunda uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonunda rejim yapmadan sadece sağlıklı beslenme neticesinde günde bir elma yemek suretiyle kilo verilebileceği görülmüştür.
Yemeklerden önce 1 elma yemek zayıflatıyor, buna örnek verecek olursak İngiliz bilim adamlarının yemek öncesi yenen meyvenin daha az yemek yemeye ve kilo vermeye yardımcı olup olmadığı konusunda yaptığı araştırmada, rejim yapmayan sağlıklı beslenen üniversite öğrencilerine beş hafta süresince kahvaltı sonrası öğle yemeğinden yaklaşık 15 dakika kadar önce soyulmuş elma veya elma kompostosu ya da posası alınmış elma suyu verilmiştir. Üniversite öğrencileri içinde elma yiyenlerin elma suyu içenlerden daha az yemek yediği görülmüş ve yemek öncesi yenen meyvenin tokluk hissi uyandırdığı ve kalori tüketimini etkilediği tespitle yemek öncesi yenen bir elmanın daha az yemek yenmesini sağladığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu görülmüştür.

Yani elma ile zayıflamak isteyenler elmayı bol tüketmeli. Yine Fransızların Le Point isimi dergisinin internet sitesinde yayınlanan makale ile meyvenin tokluk hissi uyandırma konusunda salata ve çorba kadar etkili bir kilo vermeye yardımcı etken olduğu belirtilmektedir. Siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sadece sağlıklı beslenmeye ve spor, egzersiz yapmaya devam ederek yemek öncesi sadece bir elma yemek suretiyle kilo verebilirsiniz.

Elmanın sağlıkyönünden faydaları

Elmanın içerisinde ‘pektin’ adında çözünebilir bir lif var ki bu lifin düzenli olarak diyete eklenmesinin kandaki kötü kolesterol miktarını düşürüp, iyi kolesterolü artırdığı gözlenmiş. Kötü kolesterol yüksekliğinin kanda lipid yüksekliğiyle paralel gittiğini ve damar tıkanıklılığına zemin hazırladığı tespit edilmiştir. Bu özelliğine içeriğindeki kuvvetli antioksidanlar da eklendiğinde elmanın sizi kalp ve damar hastalıklarından koruması hiç de sürpriz değil. Sağlıklı beslenme uzmanları, kalp damar hastalıklarına da yine aynı şekilde sabah aç karnına taze sıkılmış elma suyunu içmelerini öneriyorlar. bölgesel zayıflama ise bir merkeze gidip ciddi anlamda destek alınmalıdır.

Aç karnına içilen bir bardak elma suyu kanı temizler toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Uykudan önce içilirse rahatlatır ve uykuya geçişi kolaylaştırır.

Mide bulantısını engeller sindirimi kolaylaştırır.

Gastritten kaynaklanan yanmaları hafifletir.

Bağırsakları çalıştırır ve yumuşatır.

Enerji verir.

Cildi güzelleştirir ve genç kalmasını sağlar.

Rejim yapanların tatlı yeme arzusunu giderir.

Kalbi güçlendirir.

İdrar yolları şikayetlerini hafifletir.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir