El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm

El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm, El terlemesi hayat kalitemizi olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Toplum içerisinde, sosyal hayatta ve iş yaşamında pek çok alanda karşımıza çıkar ve istemediğimiz bir durum oluşturur. Aslında çok basit ve fiziksel bir eksiklik olarak değerlendirilmeyen bu durum, özellikle kadın erkek ilişkilerini sekteye uğratacak bir duruma bile dönüşebiliyor. Yoğun şekilde el terlemesi bulunan bireyler karşı cinslere karşı daha tutuk ve çekingen olabiliyorlar. Bu durum mademki psikolojik bir durum oluşturuyor o halde derhal tedavi edilmeli.

El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm
El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm görsel

El Terlemesinin Sebepleri Nelerdir?

* Çağımızın rahatsızlıklarından bir tanesi tiroid bezlerinin normalden daha fazla çalışmasıdır. Aşırı el terlemeleri de buna bağlı olarak görülebilmektedir.

* Fazla kilolu insanlarda el terlemesi gözlemlenebilmektedir. Kiloların verilmesiyle birlikte bu durum sona erecektir.

* Bayanların belirli bir yaşın üzerinde yaşadıkları menopoz sonrası el terlemeleri sıklıkla görülmektedir.

* Ani yaşanan duygusal durumlar olan korku, heyecan ve sinir anlarında el terlemeleri görülebilmektedir.

* Son olarak çeşitli enfeksiyonlar vücuda girdiğinde vücudun çeşitli bölgelerinde ve el bölgesinde terleme görülebilmektedir.

El terlemesini önlemek için her gün 1 fincan ada çayı tüketmek olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bunun dışında üzüm sirkesi veya alma sirkesi ile ellerinizi düzenli olarak yıkarsanız ellerinizin daha az terlediğini göreceksiniz.

El Terlemesine Karşı Bitkisel Çözüm

Gerekli Malzemeler:

* 10 Damla kekik yağı (Kekik yağı saf olmalıdır. Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen bir yağdır)

Uygulanışı:

Yukarıda belirtilen oranda kekik yağını ellerimize yediriyoruz ve bu şekilde bir tülbentle sararak veya pamuklu bir eldivenle sabaha kadar bekletiyoruz. Bu şekilde gün içerisinde fırsat buldukça ellerinizi sarın ve 1.5 saatlik seanslar uygulayın. Ortalama olarak 10 gün boyunca her gün uygulandığında çok iyi sonuçlar elde edebileceksiniz. El terlemesine karşı bitkisel çözümdür ve asla bir yan etkisi bulunmamaktadır.

El Terlemesine Karşı Deniz Tuzu ve Elma Sirkesi Maskesi

Gerekli Malzemeler:

* 1 su bardağından 2 parmak daha az deniz tuzu

* Aynı şekilde 1 su bardağından 2 parmak daha az elma sirkesi

Uygulanışı:

Genişçe bir kabın içerisine elma sirkesi ve deniz tuzunu karıştırıyoruz. (iki elimizin birden kolaylıkla sığabileceği bir kap olmasına özen göstermeliyiz.) Hazırlamış olduğumuz karışımın içerisine ellerimizi daldırıyoruz ve 25 dakika kadar bekletiyoruz. Bekleme süresi sona erdiğinde ellerinizi su ile durulamayın ve sadece kuru bir havlu ile kurulayın. Haftanın 3 günü uygulayarak çok kısa sürede el terlemesini önlemek mümkün.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir