Eklem Ağrısına Ne iyi Gelir

eklem-agrisina-ne-iyi-gelir
Eklem ağrısına ne iyi gelir, eklemler neden ağrır, eklem ağrısı nasıl geçer, eklem ağrısına ne iyi gelir evde


Eklemler vücudumuzun hareket etmesi için en önemli mekanizmalardır. Kemiklerin arasında kıkırdaksı dokusu ile bulunan eklemler birbirinden bağımsız iki kemiği kordinasyon için hareket etmesini sağlar. Eklemler üçe ayrılır. Oynar eklemler, yarı oynar eklemler, oynamaz eklemler. Eklem ağrıları da eklemin cinsine göre değişiklik gösterir. Bu ağrılar oynar eklemlerde ise aşırı hareket yada ters bir hareket sonucu oluşmuş olabilir. Yarı oynar eklemler yapısal olarak belli başlı hareketler dışında oynamazlar. Bu eklemlerin çok zorlanması veya kapasitesenin dışında bir hareket ile oynaması çok büyük sıkıntılara ve ağrılara neden olabilir. Yarı oynar eklemlerde bu tür hareketler ağrıya sebebiyet verebilir. Bu ağrılar çok uzun zamanlara yayılabilir. Oynamaz eklemlerde ağrı çok anormal durumlarda oluşur. Eklem ağrıları önemsenmesi gereken bir durumdur. Oluşan eklem ağrısı oluştuğu eklemde oynama sorunu bile yarata bilir. Bacakta oluşan bir eklem ağrısı ilerleyip kişinin bacağını kullanmasına dahi zarar verebilir. Eklem ağrılarını hafife almamak gereklidir.

Eklem Ağrısına Ne iyi Gelir

Eklem ağrısına ne iyi gelir, eklemler neden ağrır, eklem ağrısı nasıl geçer, eklem ağrısına ne iyi gelir evde gibi sorularınıza cevap arayalım.

Zeytinyağı ; Zeytin yapı içerisinde bulunan bileşikler sayesinde kemik, eklem ve kesmik dokularda oluşabilecek enfeksiyonlara karşı direnç sağlar. Vücudun yapısal fonksiyonlarını korur ve eklem sıvısını dengeler.

Paça çorbası ; Halk arasında kelle paça çorbası olarak bilinen çorba kemik ve eklemlere çok yararlıdır. Kemiği ve eklemleri çevreleyen zarı güçlendirir.

Kalsiyum içeren besinler ; Eklemler her ne kadar kıkırdaktan oluşuyor olsa da yapısal olarak kemiğe benzer. Kalsiyum kemikler üzerindeki etkileri eklemler içinde geçerlidir.

Eklem ağrıları çok ciddi sıkıntılardır. Bir doktora gözükmekte her zaman yarar vardır.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Boyun Ağrısının NedenleriBoyun Ağrısına Ne İyi Gelir? Masa başı bir işte çalışıyorsanız ve sürekli …

1 Yorum

  1. Sürekli eklemlerim Ağrı içinde felaket içinde sıkıntı yaşıyordum makaleniz çok işime yaradı elelrinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close