Egzamaya Ne iyi Gelir
Egzamaya Ne iyi Gelir

Egzamaya Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Nisan 15, 2018

Egzamaya Ne iyi Gelir
Egzamaya Ne iyi Gelir

Egzamaya Ne iyi Gelir? Egzama Nasıl Geçer? Egzama Nedir? Egzama neden olur? gibi sorularım cevabını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Egzama Nedir?

Egzama, ciltte kaşınıtılı döküntülerine neden olan bir cilt hastalığıdır. Küçük çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insanı etkileyebilir. Tam olarak nedeni bilinmese de, stres, sigara dumanı gibi etkenlerin egzamayı kötüleştirdiği bilinmektedir. Alerji gibi durumlar da egzamaya olumsuz gelebilir. Aşağıda egzamaya iyi gelen bitkiler listelenmiştir.

Egzamaya Ne iyi Gelir ?

Papatya İle Egzama Tedavisi

Papatya kremi egzama tedavisinde kullanılabilir. En az hidrokortizonlu kremler kadar faydası vardır. Michigan Üniversitesi’nde yapılan deneyde, %60’lık bir etki gözlenmiştir. Yani 0.25’lik hidrokortizonlu krem kadar etkili olmuştur. Papatya kremi egzamanın iyileşmesinde olumlu etkiye sahiptir. Her şeyden önce yanma ve kaşıntıları azaltır. Cildin kurumamasını ve nemlenmesini sağlar. Papatya yağı da egzamaya olumlu gelmektedir. Çünkü cildin nemlenmesini sağlamaktadır.

Meyan Kökü ile Egzama Tedavisi

Meyan kökü kremi ile egzama semptomlarını dindirmektedir. Meyan kökü jeli, egzamadan oluşan kızarıklık ve su toplanması sorunlarını çözmektedir. Türkiye üzerinde bol miktarda meyan kökü yetişmektedir. Bu bitki pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Aloe Vera ile Egzama Tedavisi

Aloevera yaprak dökmez. Sapları su depolar, bu yapısı ile nemlendirici özelliğe sahiptir. Aloe vera yara iyileştirici bir etkiye de sahiptir. Antibiyotik özelliği sayesinde enfeksiyon olasılığını azaltır. Yapısı gereği, uygulanan bölgede bir katman daha oluşturur. Böylece yaralı olan bölgeyi korur. Aloe vera uygulamak için, öncelikli olarak egzamalı bölgeyi yıkayıp durulamalısınız. Daha sonra nazik bir şekilde kreminizi uygulamanız gerekmektedir. Bir süre beklemeniz, yaraya nüfus etmesi açısından önemlidir.

Diğer yazımız olan Egzamadan Korunma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

1 Yorum

  1. Faydali bir yazı başarılı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir