DUKAN DİYETİ İLE AÇ KALMADAN KİLO VERME

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

 

Dukan Diyeti

Birçok insan internetten veya etrafında ki insanlardan sayısız diyet duymakta ve uygulamaya çalışmaktadır. Ama genelde bu uygulamaların yüzde doksanı başarısız olmaktadır çünkü uzun süre canının her istediğini sınırsızca yiyen kilolu insanlar; diyet listelerinde ki lezzetsiz ve az miktarda ki yemeklere dayanamamaktadır.

İşte hem lezzetli şeyler yiyebileceğiniz hem de yiyecek miktarına sınır koymak zorunda olmadığınız protein diyeti tüm bu olumsuzluklardan uzak bir şekilde hemen herkese kolay kilo vermenin kapısını aralamaktadır. Protein diyetinin temel prensibi; vücudumuza kilo almamıza sebep olan ve sağlığımızı olumsuz etkileyen karbonhidrat ağırlıklı gıdalar ve şeker almamaktır. Sadece protein ağırlıklı beslendiğimiz bu diyet sayesinde sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermek hem de aç kalmadan mümkündür.

Protein diyeti hakkında bilgi almak için; https://www.sagliklidiyetlistesi.com/2016/02/protein-diyeti-ile-saglkl-zayflayn.html

En Popüler Protein Diyeti; Dukan Diyeti

Protein diyetleri arasında ise hemen hemen son 4-5 yıldır hayatımızda olan ve yediden yetmişe herkesin kolayca yaptığı ve severek devam ettiği en popüler diyet Dr. Pierre Dukan tarafından bulunan Dukan diyetidir. Peki; Dukan diyeti nasıl yapılır? İlk bilinmesi gereken şey; bu diyetin toplam dört aşamadan oluştuğudur. Aşama deyince çoğu kişinin aklına zorluk gelse de bu diyette asla öyle bir durum söz konusu değildir tam tersi iş gitgide daha çeşitli ve lezzetli hale gelmektedir. İlk aşamada kişi sadece protein ağırlıklı gıdalar tüketmelidir ama miktar sınırı yoktur. Et, balık, tavuk, hindi, yağsız yoğurt, yağsız süt, yağsız peynir sakatat, yumurta vb. kişinin yiyebileceği protein ağırlıklı gıdalardır. İkinci aşamada kişi bu listeye sebzeleri ekleyebilir. Üçüncü aşamada kişi tüm bunlara ek ayrıca; 2 dilim ekmek ve istenilen az şekerli 1 meyveyi diyetine katabilir. Ve son olarak Dukan diyetinin dördüncü aşamasın da kişi her şeyi istediği kadar tüketebilir ama hafta da mutlaka bir gün tamamen protein günü olmalıdır ve asla protein esaslı gıdalar haricinde hiçbir şey yenilmemelidir. Dördüncü aşama Dukan diyetinde verilen kiloyu koruma amaçlıdır. Dukan diyetinin bir özelliği de bol su içilmesi ve günde mutlaka 20 dakika yürüyüş yapılmasıdır.

Yapılan hemen her diyete faydası olan ve listelere kolayca eklenebilen birçok sebze ve besin grubu vardır. Özellikle yağ yakan sebzeler ve bu sebzelerle yapacağınız yağ yakan çorba çeşitleri size hem sağlıklı hem lezzetli hem de faydalı menüler sunacaktır. Yağ yakan birçok sebze vardır bunlar; maydanoz, nane, tüm yeşil yapraklı sebzeler, domates, kabak, lahana, brokoli, kereviz vb. şeklinde sıralanabilir. Bu sebzelerden istediklerinizle bol vitaminli çorbalar hazırlayabilir ve diyet listenizi şenlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken; seçtiğiniz sebzeleri 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve üzerini iki parmak geçecek şekilde su eklemek ve damak zevkinize göre pişirip blenderden geçirerek maydanoz veya baharatlarla servis etmektir.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir