Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişki Olmalıdır?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişki Olmalıdır ?

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişki Olmalıdır? Doğum sonrasında çiftlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de cinsel ilişkinin ne kadar zaman sonra yeniden başlayabileceği. Zararının olup olmadığıdır. Öncelikle normal doğum sonrası cinsel ilişki konusundan bahsedelim. Şayet gebelik normal doğum ile sonlanmış ise bu doğum dikişsiz olsa dahi 4 ila 6 hafta bekleme en uygun olanıdır. Hem annenin psikolojik olarak kendini daha hazır hissetmesini için yeterince zaman geçmiş olur hemde sorunsuz bir cinsel ilişki yaşamış olursunuz.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra İlişki Olmalıdır

Daha Erken Sürede Cinsel İlişkiye Başlanırsa…

Çiftler istedikleri taktirde daha erkende ilişkiye girebilirler, ne var ki annenin vücudu ve vajinası tam olarak normale dönmediği için ağrı ve rahatsızlık verebilir. Üstelik bu ağrı her cinsel ilişkide yaşanacakmış duygusu uyandıracağından cinsel isteksizliğe neden olabilmektedir.
Sezaryen sonrası cinsel ilişkiler için de  yine normal doğumda olduğu gibi 4 ila 6 hafta sonrasında vücut kendini toparlayacağından bu süreyi beklemek en uygun olanıdır. Bu süreç halk arasında lohusa dönemi olarak bilinen dönemdir. Vücudun toparlanması, kanama ve akıntıların kesilmesi için geçmesi gereken ideal süredir. Daha erken girilen ilişkilerde ağrıya neden olabilir. Fakat kişiden kişiye toparlanma süreçleri farklılık göstereceğinden bu süre uzayabileceği gibi kısalabilirde. Çiftler kendilerini hazır hissettikleri taktirde gönül rahatlığı ile ilişkiye girebilirler. Cinsel ilişkinin ameliyat yerleri yada dikişler üzerinde herhangi bir olumsuz etki yapmaz. 4 – 6 haftanın öncesinde girilen ilişkilerde vajinal akıntılar kanama v.b. sebeplerle vajina ilişkiye çok elverişli olmayabilir yada çiftlerin bu ilişkiden alacakları zevki azaltabilir.

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir