Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir ?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir ?

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir ? Hamilelik, her kadının en heyecanlı zamandır. Bu dönem, vücutta pek çok değişiklik meydana gelir. Bunlardan biri de, kilo almaktır. Kimi kadın az kilo alarak bu dönemi atlatırken, kimi kadınlar oldukça fazla kilo alır.

Peki, Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir?
Öncelikle hamileyken doğru beslenmeniz ve egzersiz yapmanız, o esnada fazla kilo almanızı engelleyeceği gibi, doğum sonrasında da daha rahat kilo vermenizi sağlar. Doğumdan sonra, kilo vermenizi sağlayacak ilk eylem, bebeğinizi emzirmektir. Hamilelikte yapmanız gerektiği gibi, doğum sonrasında da sağlıklı beslenmeniz gerekir. Süte faydası olan gıdalar tüketip, aşırıya kaçmamakta fayda var.
Bu kilo verme sürecinde dikkat etmeniz gerekenlerin başında, tatlıdan uzak durmanızdır. Tatlıdan sonraki düşman ise hamur işleridir. Yağlı yiyeceklerden, olabildiğince sakınmaya çalışın. Canınız küçük atıştırmalıklar isteyebilir, bu yüzden kuruyemiş yiyebilirsiniz. Fakat kalorili olanlarından uzak durun. Gün içerisinde öğün atlamayın. Birden çok fazla yemek yemek zararlıdır ve kolay eritilmez. Ekmekten alacağınız vitamini, diğer gıdalardan da alabileceğinizden, ekmeğin miktarını azaltın. Fastdoof’u hayatınızdan çıkarın. Zaten zararlıdır. Bol bol sebze yemeği yiyin. Bu, bebek için de sağlıklı olacaktır. Şekeri fazla olan meyvelerden tüketmenin de, kilo aldıracağını unutmayın. Günde iki buçuk litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Doğumdan Sonra Kilo Vermenin Yolları

Kilo Vermek İçin Hareket Önemli

Kilo vermek için, tükettiğiniz gıdalara dikkat ettiğiniz kadar, hareket etmeye de özen göstermelisiniz. Sizi zorlamayacak egzersiz hareketleri, kilo verme sürecini hızlandıracaktır. Egzersiz, kilo verdirmenin yanı sıra, vücudunuzun sıkılaşmasını da sağlayacaktır. Normal doğum yapan kadınların, doğumdan on gün sonra egzersize başlayacağı bilinmektedir. Sezaryen olanların ise doğumdan sonra, bir ay boyunca spordan uzak durması gerekir. Spora başlamadan önce doktorunuza danışmakta fayda var. İlk aşamada yapacağınız ve sizi zorlamayacak egzersiz yürüyüş olacaktır. Günde kırk dakika, orta tempolu bir yürüyüş oldukça iyi gelecektir. Bunun dışında, özellikle karın ve bel kısmınız için egzersizler yapmalısınız. Doğumun en çok deforme ettiği bölgeler burasıdır. Doğum sonrası, yine sizi zorlamayacak ve tüm kaslarınızın çalışmasını sağlayacak spor yüzmedir. Eğer imkanınız varsa yüzerek kısa sürede aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz.

Sağlıklı günler…

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir