Doğum Çatlaklarına Ne iyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Doğum Çatlaklarına Ne İyi Gelir?, Hamile olmak, her kadının hayatındaki en eşsiz dönemlerden biridir. Fakat hamilelikte kendine göre sıkıntılarını getirmektedir. Stres, kilo ve çatlaklar bunlardan birkaçıdır. Çatlaklar, en büyük sorunlardan biridir.  Çünkü kurtulması son derece zordur. Bu yüzden, bu dönemde fazla kilo alan kadınlar Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir? diye merak etmektedir.

Doğum Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Doğum Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Bitkisel peelinglere başvurabilirsiniz. Doğum çatlakları için satılan bu ürünleri, suyla karıştırdıktan sonra kullanabiliyorsunuz. Karışımı, çatlaklarınızın olduğu bölgeye uygularken, bir yandan da masaj yapıyorsunuz. Bu karışımı kullandıktan yedi gün sonra, cildinizde soyulma meydana geldiğini göreceksiniz. Bu soyulma, cilt rengindeki farklılıkları ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda, kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlıyor. Eğer çok ileri düzeyde çatlaklarınız yoksa, bu peelingler işe yarıyor.

Aha peeling ise diğer bir yöntemdir. Bu peelingin özelliği, içinde glikolik asit kullanılmasıdır. Çatlaklarınız yeni oluşmaya başladıysa, oldukça etkili bir sonuç veriyor. Daha çok dikey çatlaklarda etkili oluyor. Bu uygulamayı ne kadar yaptıracağınızı, çatlaklarınızın seviyesi belirliyor. Haftada bir kere peelingi yaptırıyorsunuz. Her hafta, bir seans yaptırabiliyorsunuz.

İontoferez yöntemde, etkili bir sonuç veriyor. Bu yöntemin amacı, kolajen vererek cildinizin uyarılmasını sağlamak.

Kolajen

Ampuller halinde oluyor ve çatlak olan bölgelere sürülüyor. Sonrasında da, beş dakika boyunca galvanik akım alıyorsunuz. Bu sayede, cildin en alt tabakasına kadar etki edilmiş oluyor. Haftada, üç seansa kadar alabiliyorsunuz. Ortalama tedavi süresi, üç ayı buluyor.

Böyle kimyasal yöntemlerin dışında, günlük yaşamınızda da dikkat etmeniz gerekenler var. İlk olarak, beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Unutmayın, çatlakların iyileşmesi için, cildinizin esnek olması gerekiyor. Bu yüzden, süt ve süt ürünlerinden vazgeçmeyin. Aynı zamanda, sofranızda her daim sebze ve meyve olması gerekiyor.

Günde mutlaka iki buçuk litre su için. Su, cildinizin her daim esnek olmasını sağlayacaktır. Çatlaklarınızın iyileşmesinde yardımcı olacağı gibi, yeni çatlakların oluşmasını da engelleyecektir.

Dar giysilerinde düşmanınız olduğunu unutmayın. Çünkü dar kıyafetler, rahatça kan dolaşımı yapılmasını engelleyecektir. Kan dolaşımının ritminin bozulması ise hem çatlaklara, hem de selülite neden olacaktır.

Doğum Çatlakları İçin Krem: Rejene

Güzelliğine önem veren bayanların en büyük sorunlarından birisi de gebelik süresince vücudunda çatlakların oluşmasıdır. Bu süreçte sizleri çatlaklardan kurtaracak tek ürün biliyoruz o da Rejene’dir.

Hamilelik, yaşlanma ya da kilo kaybı gibi sebeplerle bayanların vücudunda oluşan çatlakları önlemek için geliştirilen bu krem, bünyesinde iki adet malzeme içermektedir. Bunlar Registeral ve Peptay’dır. Bu içerik vücuttaki aptominal salınımını engellerken, çatlakların giderilerek vücudun eski haline kavuşmasını sağlar. Etkisini kullanmaya başladıktan hemen sonra fark edebileceğiniz bu ürün, hamilelik sürecinin ardından hemen kullanılmalıdır.

Cildin sıkılaşmasına ve esneklik kazanmasına da yol açan krem, çatlakların gözden kaybolmasını sağlar. Ürünü alırken özellikle dikkat ediniz ve Çin malı taklitlerinden kaçınınız. Aynı zamanda 100ml olarak satılan ürün, masaj eşliğinde temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir